Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Uwagi osób niepełnosprawnych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli bycie para-sportowcem jest czymś pozytywnym - to w takim razie mam też być dumny, że ktoś nazywa mnie para-politykiem? Ale jako inwalida na pewno chciałbym być na para-olimpiadzie!

A najpierw to: „Radzę przeczytać to co napisał JKM, a nie to co ktoś sobie coś pomyślał. "NIE ODPOWIADAM ZA TO, CO POMYŚLAŁEŚ - A ZA TO. CO POWIEDZIAŁEM" - ta maksyma powinna wiele wyjaśnić.

 Teraz p.{Joanna Krzysztofik}:

Sama jestem niepełnosprawna i wcale nie czuję się urażona tym artykółem. Nie znalazłam tam fragmentu gdzie JKM mówił "nieudacznicy" konkretnie o niepełnosprawnych. Ponadto napisał, że dobrze, że próbujemy przezwyciężyć swoje ułomności!

Uważam że klasa polityczna chce, pokazując takie para-olimpiady, pokazać jaka jest nam "pomocna"!

{Adam Jemois}:

Eh, nie zes**jcie się. Czy Korwin zabrania? Nie, Korwin nie jest od zabraniania. Tekst wymaga myślenia i dlatego wielu z was ma z tym problemy. A - i żeby było jasne: popieram Korwina w tej kwestii, mimo iż jestem osobą z niepełnosprawnością, ale oczywiście wielu zdrowych go atakuje bo wydaje im się tak słuszne by brać 'słabszych' pod obronę. Oczywiście ten problem nie jest do końca rozwinięty Korwin porusza po prostu jeden aspekt dot nazewnictwa i paradoksu. No, ale lewacy z natury wiedzą wszystko lepiej "

OK, nie zes**łem się. A teraz celna uwaga: 

"Taka mała schizofrenia: JKM rzekomo "ubliżył" niepełnosprawnym, wnioskując, by w szkole zajęcia WF odbywali oddzielnie, ale jak się robi oddzielną para-olimpiadę, to wszystko OK?..."

I wreszcie:

"Szanowny Panie Prezesie! Odnośnie Pańskich wpisów o para-olimpiadach i niepełnosprawnych. Sama jestem niepełnosprawna (m.in. dość słaby wzrok) - i wcale nie czuję się nimi urażona. Oczywiście, zdarza się, że (mówię tu tylko we własnym imieniu) powinien Pan powiedzieć coś inaczej, by nie prowokować - ale są to przypadki zdecydowanie incydentalne. Osobiście uważam że to raczej politycy będący u władzy źle nas traktują, bo "dając nam szansę na integrację" robią z nas tanie maskotki, które mają ich promować. Gdyby nie zabierano nam pieniędzy w podatkach m.in. na te wszystkie PFRONy, to moich rodziców byłoby stać na zapewnienie mi edukacji w lepszych warunkach i nie miałabym tych problemów które miałam.

Reasumując: niech Pan się nie daje."

Nie daję się! Ale, niestety: lubię prowokować...

=====

Dziś o 20.00 jestem na zywo w: http://niezaleznatelewizja.pl

KOMENTARZE

 • Właśnie czempiński w polsatnews zasugerował że abw nie wywiązało się
  w sprawie amber-knot. Czyli Michalkiewicz ma rację że b. WSI dożyna ABW, przepraszam konsoliduje strefy wpływów
 • Samozwańczy obrońcy niepełnosprawnych
  w swojej arogancji, jak zwykle, nie zapytali samych zainteresowanych. A jak widać z cytowanych listów, wielu z nich nie życzy sobie mieć takich obrońców i państwa, które "funduje" im (tyle że z ich własnych i ich rodzin podatków) jakieś para-cośtam.
 • @bob marlej 19:13:47
  > JANEK! ZNOWU nie odpowiedziałeś dlaczego mówisz że kobiety są niepełnosprawne fizycznie i umysłowo!

  Nie czytałeś, czy przeoczyłeś?

  Przecież napisał wyraźnie
  cyt. "Nie daję się! Ale, niestety: lubię prowokować..."
 • @bob marlej 19:13:47
  Bardzo prosto. Każ kobietom walczyć na ringu lub na korcie z mężczyznami, przekonasz się że Serena Williams nie poradzi sobie z Łukaszem Kubotem, ani z Jerzym Janowiczem. Przewidywałbym 0:6, 0:6
  A córka Muhammada Ali, Leila Ali, nie dałaby zapewne rady nawet Najmanowi.

  W kwestii sportów umysłowych: popatrz na listę rankingową arcymistrzów szachowych, na przykład. (Tak, niektóre wybitne kobiety miewają tytuł arcymistrza (nie "arcymistrzyni"). Chyba tylko raz w historii była na tej liście w pierwszej dziesiątce kobieta, Judith Polgar (bodaj do 7. miejsca dotarła). Obecnie nie wiem, czy są jakieś kobiety w pierwszej setce.
 • @bob marlej 20:10:47
  Nic nie zrozumiałeś i pajacujesz. Uważasz, że granie w szachy jest w dzisiejszych czasach domeną ludzi nienormalnych? Może ludzie, którzy grają na pianinie też uznasz za nienormalnych bo mamy przecież syntezatory klawiszowe? Może malarstwo też jest dla ludzi nienormalnych ponieważ mamy photoshopa i tablety?

  To nie jest dzielenie ludzi. To jest uświadomienie sobie, że nie jesteśmy wszyscy tacy sami. Każdy z nas posiada jakieś niedoskonałości i ułomności. Nie mając nóg nie startuję w biegu na 100 metrów doprawiając sobie protezy. Bo to jest wyścig technologii a nie ludzi. Nie mając nóg staram się wykonywać lepszą pracę rękami lub głową.

  Lewica jak zwykle chce wszystkich zrównać do jednego poziomu ale to jest niemożliwe. Właśnie dzięki lewicy i haśle wszyscy jesteśmy tacy sami, jesteśmy równi, nastąpiła postępująca znieczulica. Np. mężczyzna nie ustępuje miejsca kobiecie.

  Twój wpis na temat 100 kobiet. Widzisz, właśnie żyjemy w takich czasach, że 460 idiotów uważa się za jaśnie oświeconych wybrańców i robi ludziom dobrze a tymczasem jest coraz gorzej, bo nawet nie czytają tego co uchwalają.
 • @Koń Poranny 21:05:39
  Właśnie JKM o tym cały czas pisze i mówi a do was ludzie nie dociera. Nie jesteśmy równi.
 • @Koń Poranny 21:05:39
  Tak, każdy jest niepełnosprawmy na swój sposób w zależności od dyscypliny. I akurat w sporcie kobiety są niepełnosprawne wobec mężczyzn. Oczywiście chodzi o najlepszych przedstawicieli obu płci.
  Kobiety mogłyby rywalizować z powodzeniem z mężczyznami tylko tam, gdzie decyduje "wrażenie artystyczne" czyli np. łyzwiarstwie figurowym, albo gimnastyce artystycznej. bo już w pływaniu synchronicznym, to chyba nie :-)))
 • JKM
  Z ciekawości zajrzałem na klasyfikację medalową para-olimpiady ( Panie Januszu, jakież ma Pan zasługi w propagowaniu tej imprezy!) i okazało sie ,że Chińczycy zdominowali rywalizację kalek. Mają na koncie ponad dwukrotnie więcej złotych medali niz następne w tabeli Wlk.Bryt i Rosja.
  Czy to prowadzi do wniosku, ze murzyni, którzy nie lubią promowania wszelkich ułomności, tylko wyznaja kult siły i piękna wyrżną w pierwszej kolejności Chińczyków ? :-))
  Ciekawostka jest natomiast dalekie miejsce USA, które wygrało na prawdziwych Igrzyskach tą klasyfikację. Ale tam liczy się zwycięstwo ale na najwyższym poziomie! Dlatego wciąż są supermocarstwem.
  U nas hołduje idiotyczne powiedzenie ,że najgorsze dla sportowca jest czwarte miejsce . SIC!!!!!!
  Takie brednie mogą pleść tylko ludzie w idiotycznym systemie , gdzie sportowca za medal (jakikolwiek!) premiuje sie z budżetu różnymi gratyfikacjami w tym emeryturą. Wtedy tak!, miejsce poza trójką jest dla niego stratą.
  Tymczasem dla każdego PRAWDZIWEGO sportowca najgorszym powinno być DRUGIE miejsce. Bo był najbliżej zwycięstwa, a jednak przegrał.
 • Inne przykłady dyscyplin
  w których "powinni" sprawdzać swoich sił niepełnosprawni:
  http://www.youtube.com/watch?v=98HcFOjpjCU
  http://www.youtube.com/watch?v=ZuXq3Ty9C5M
 • @autor
  Po przeczytaniu dzisiejszego wpisu przyszedł mi na myśl "obywatel Piszczyk". Ilu Piszczyków pan "zatrudnia"?
  Żałosne!
 • @Koń Poranny 21:22:07
  Właśnie chodzi o to, żeby przestać dzielić ludzi na pełnosprawnych i niepełnosprawnych. To jest właśnie paradoks tej całej sytuacji.

  Na przykład. Teraz mamy tak, że w podatkach zabiera się wszystkim i daje tylko wybranym na podstawie wytycznych. Np człowiek bez ręki dostaje rentę inwalidzką w jakieś tam kwocie ale zaczynają się buntować ludzie bez dłoni. Oni też chcą taką samą rentę. Później ci ludzie bez ręki buntują się, bo przecież oni mają większy stopień kalectwa i chcą jeszcze wyższą rentę. I tak w kółko. Państwo stwarza podziały. Dzieli nas wszystkich w nieskończoność. Niepełnosprawnym powinni pomóc ludzie, którzy chcą to robić.
  Lewica mówi, że wszyscy jesteśmy równi, ale? Właśnie jest jakieś ale i trzeba dać tym, tamtym, kobietom z dziesięciorgiem dzieci i o lasce. Mężczyznom o trzech nogach trzeba dołożyć.

  Ja uważam, że Państwo powinno przestać to robić bo ta pomoc nie trafia tam gdzie trzeba. Ludzie sami wiedzą, jak i komu chcą pomóc. Osobiście, teraz kiedy fiskalizm jest tak rozdmuchany, nie jestem wstanie dołożyć biednemu dziecku do obiadu lub sparaliżowanej osobie dać na maści na odleżyny. A naprawdę znam ludzi, których chciałbym wspomóc ale nie mogę bo mi zabraknie.

  Jeszcze jedno do tekstu JKM można przypiąć oto taki dowcip myślę, że idealnie pasuje:

  Lucyfer w piekle przeprowadza wizytację, robi przegląd wszystkich wielkich kotłów... w każdym kotle siedzi jakaś tam nacja i dookoła diabły.. a co ktoś z danego kotła się wychyla, to go widłami spychają z powrotem.
  Lucyfer zauważa, że przy jednym kotle nie ma strażników i robi awanturę, ale na to nadzorca tych strażników mówi do niego:
  - Szefie, nie przejmuj się, z tego kotła nikt się nie wychyli, bo tam siedzą sami Polacy..
  Lucyfer pyta:
  - no i co z tego, że Polacy??
  Na to strażnik:
  - no bo to taki naród, że jak tylko któryś się wychyli, ma okazję się wybić i wyskoczyć, to go inni łapią za nogi i ściągają z powrotem...

  O to mniej więcej chodzi lewicy.
 • all
  http://www.youtube.com/watch?v=vFQfidAoBPQ
 • Coś jąkała nie jest taki anty...
  1) gada toczka w toczkę jak minister Mucha
  2) nigdzie nam nie stręczą paraolimpiady - w telewizji nie puszczają
  3) argument kapitalistyczny: ile państwo przekazało na olimpiadę a ile na paraolimpiadę?
  4) to ludzie się obudzili i interesuje ich pogoń za klasą, za czystą rywalizacją a nie informacje o prezerwatywach w wiosce olimpijskiej, to ludzie chcą oglądać tę rywalizację - petycje do tv
  5) a teraz jąkała niech te swoje bzdetne uwagi wyjąka w twarz Rafałowi Wilkowi, który dzisiaj zdobył złoto na handbiku. Dal niewtajemniczonych to były żużlowiec, który w wyniku wypadku na żużlu ma bezwładne nogi. Wcześniej był także świetnym instruktorem narciarstwa "techniki fun". Byc może wystartuje tez w Soczi na monoski.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DCfk4KBWM4I
  http://www.krosno24.pl/info/2006/maj/rafalwilk_wiadomosci.wmv
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9caJRp1kmRA
  http://www.sportowefakty.pl/londyn2012/308680/rafal-wilk-ze-zlotym-medalem-paraolimpiady
 • @bob marlej 22:06:36
  Nikt przecież nie mówił, że powinno oceniać się ludzi mądrych pod kątem jednej dyscypliny. To Ty przyjąłeś takie założenie.

  Nie mylę faktów. Jeżeli Ci ludzie startują dla samej idei sportu to dlaczego są rozdawane medale? Dlaczego oni tam walczą o setne sekundy, metry? Wydaje im się, że wygrali a się okazuje, że przelicznik na to nie pozwala. To jest chore i to jest zaprzeczenie sportu.
 • @Koń Poranny 22:22:55
  :) Mnie też nie.

  pozdrawiam i uciekam dobranoc.
 • @Koń Poranny 21:19:24
  Jak tam z tym listem było, to nie wiem, ale widzę takie 2 możliwości (również uprzejmie zakładam, że Pani Jonna istnieje - mimo wszystkich swoich zdolności, Korwin nie podrobiłby tak stylu kobiety): albo Korwin poprawił ten błą:-D albo Pani Joanna taką wersję przyjmuje jako prawidłową, być może nawet niezależnie od naszego autora.

  Np. Google wyrzuca 1 300 000 wyników dla "artykół" i 101 000 000 wyników dla "artykuł". Niby to tylko trochę ponad 1%, ale jednak ponad milion.

  Sądzę, że to "łatwy" błąd dla znającego niektóre języki, np. po włosku to "articolo".
 • @bob marlej 20:10:47
  Powinieneś bobek siedzieć cicho bo jeszcze cię jakiś wędkarz weźmie do pudełka i pójdzie na ryby. Białe robaczki to dobra zanęta. I przynęta.
 • @bob marlej 22:06:36
  Masz rację Bobek! Biegacz bez nóg może startować na paraolimpiadzie. Byłoby cudownie gdyby robił to za pieniądze swoje lub sponsorów. Podobnie z tobą. Z twoimi argumentami powinieneś brać udział w paradyskusjach. Takie sa organizowane w zakładach opieki . Toszek, l
  Lubliniec, Kobierzyn, Tworki. Nie wiem gdzie wariatów leczą na Kaszubach. Zadzwoń do Ryżego to ci powie.
 • Murzyn w reprezentacji
  Do reprezentacji Polski trafił nowy Murzyn. Na pierwszej odprawie przed treningiem Paweł Janas narysował na tablicy wielki prostokąt i zaczął uderzać w niego piłką. - Piłka, rozumiesz? Bramka, tu, prostokąt. Bramka, piłka do bramki to dobrze, rozumiesz? Murzyn wstał, lekko poszarzały i odzywa się do trenera Janasa: - Panie trenerze, ja od kilkunastu lat mieszkam w Polsce, mam tu żonę, dzieci, tu skończyłem studia i sprawnie posługuję się językiem polskim. Nie trzeba do mnie mówić w ten sposób. Janas położył mu rękę na ramieniu i powiedział: - siadaj synu, to nie do ciebie, to do Rasiaka.
 • @Koń Poranny 00:34:07
  Na fotelu najpierw Prezesa, a następnie Prezydenta, który sam siebie desygnuje na Premiera (żeby przerwać tę para-dwu-władzę), lepszy jest pewny siebie łajdak niż niezdecydowany szary człowiek.

  Co prawda też nie byłem tym s********ą:-D, ale wcześniej wymienione wątpliwości wciąż posiadam.

  Czy jestem łajdakiem? Na tyle hipokrytą, aby się do tego publicznie nie przyznawać:-D:-D Staram się nie być, ale wiadomo, jak to bywa.
 • Filozoficznie
  Starożytne Igrzyska Olimpijskie bazowały na trzech ideach Platona: Dobra, Piękna i Prawdy. Z założenia miały być starciem najlepszych.
  Obecnie idee platońskie zostały zmasakrowane. piękno, dobro czy prawda zlały się w jeden socjalny budyń równości i prawości...
  Jednak pamiętajmy! Piękno bez brzydoty niema sensu logicznego, tak jak dobro bez zła.
  Nie jesteśmy równi, a dążenie do ujednolicania ludzi czy wyrównywania różnic zaburza tylko nasz rozwój. Paraolimpiada jawi się więc jako swoisty absurd.

  Gorąco trzymam kciuki za otwieranie umysłów Panie Januszu!!!
 • @JKM
  Niewielu tu sie czepialo tego ze obrazasz niepelnosprawnych bo oczywiscie w zadnym z artykulow nie obraziles ich.

  Glownie zarzuty dotyczyly czego innego.

  Ale do tego sie nie odniosles.

  Stosujesz te sama taktyke co twoi przeciwnicy. Szkoda to ogladac.
 • @tolep 19:52:06
  nie chce mis sie ciebie cytowac ale nakieruje cie nieco: to ze ktos jest w czyms gorszy od kogos innego nei znaczy ze jest niepelnosprawny.
 • @pawel-and 21:12:38
  "To jest uświadomienie sobie, że nie jesteśmy wszyscy tacy sami."

  zareczam cie ze wiekszosc (zaryzykowalbym stwierdzenie: prawie wszyscy) tu piszacych to rozumie.

  Sprawa dotyczy czego innego i ty to musisz zrozumiec.
 • @Koń Poranny 21:46:05
  "Gdyby "para-olimpiada" nazywała się igrzyskami kalek, nie doszłoby do niefortunnego przyrównywania ich "niepełnosprawności" do "niepełnosprawności" kobiet."

  obawiam sie ze mogloby wtedy dojsc do innego 'przyrownywania', kwestia znalezienia odpowiedniego slowa.
 • @Szamanka 01:35:08
  "Nie jesteśmy równi, a dążenie do ujednolicania ludzi czy wyrównywania różnic zaburza tylko nasz rozwój. Paraolimpiada jawi się więc jako swoisty absurd. "

  Czy mozna na paraolimpiade spojrzec z tej strony, ze uczestnicy wlasnie poprzez przezwyciezanie swoich ulomnosci daza do doskonalosci bardziej niz 'normalni' sportowcy ktorzy przezwyciezac tego nie musza? Czy nie jest dzieki temu wieksza roznorodnosc?

  Paraolimpiada jest w takim samym stopniu absurdem i zaprzeczeniem idei sportowej jak olimpiada - obie cierpia na podobne ulomnosci.
 • @ALL
  jak juz tak wszyscy za Jankiem kabaretowo lecimy:

  http://youtu.be/ysb5BtwhRDU
 • najwięcej szumu na parówkowym portalu Lisa.
  Stek wyzwisk pod adresem JKM. Zadnych kontrargumentów, poza jednym wpisem, że w "normalnych " zawodach też są podziały na kategorie wagowe, co wypacza ideę dalej, szybciej, mocniej.
  Poza tym brak dyskusji, co skomentował tamże sam JKM słowami :

  "Czytam to z dużą satysfakcją: potwierdzają Państwo moją tezę o upadku cywilizacji. NIKT-ale to NIKT nie podał żadnego kontr-argumentu na moje tezy.Same wymysły.Taki jest poziom dzisiejszej ćwierć-inteligencji.Niestety.  Parówkowiec pyta:
  "Czy z takimi wpisami da się walczyć? Piętnować je? "

  Marek Plura -poseł-inwalida z PO :

  To jest pytanie dla prawników. Przypuszczam, że skonstruował swoją wypowiedź tak, że nie pozwoli ona na osobiste pozwy. To doświadczony polityk.

  Ale zaraz zadzwonię do minister do spraw równego traktowania. Myślę, że powinna w tej sprawie dokonać mocnej interwencji. Żeby tego typu wypowiedzi były publicznie, urzędowo napiętnowane. Każdemu wolno nie lubić paraolimpiady. Ale to jest wypowiedź publiczna, która budzi głębokie poczucie krzywdy, obraża. "

  POseł twierdzi ,ze tekst jest obraźliwy, ale nie potrafi pokazać w którym miejscu , gdyż "wypowiedź nie pozwoli na osobiste pozwy".

  Beczka śmiechu z parówkowych "komentatorów"
 • @diablisko 03:52:56
  Ja rozumiem. To była odpowiedź na jeden z zarzutów boba.
  Argumenty JKMa dotykają wielu spraw. Od uszczęśliwiania na siłę ludzi niepełnosprawnych, poprzez nierówne traktowanie para-olimpijczyków i wyścig technologi a nie ludzi, przeliczniki w stylu przyznawania renty inwalidzkiej aż do bezsensownego bycia kimś kim się nie jest. Ludzie niepełnosprawni powinni być dobrzy w dziedzinach, w których są w pełni sprawni. Nie mając rąk nie startuję w rzucie oszczepem. Rozumiem również to, iż para-olimpiadę powinni oglądać ludzie niepełnosprawni, którym daje to nadzieję. Ta cała para-olimpiada jest po prostu bez sensu.

  Jeszcze jeden z argumentów boba brzmiał, iż Ci ludzie startują dla samej idei sportu. Gdyby tak było to nie wykryli by u jednego z nich dopingu. Takich rzeczy nie robi się dla samej idei.

  pozdrawiam
 • JKM w Niezależnej.tv
  http://www.youtube.com/watch?v=bYmPbJ2B7sw
 • @bob marlej 10:14:30
  świetnie - Ty zauważasz że kobiety nie są niepełnosprawne , teraz przekonaj do tego szefów klubów sportowych piłki nożnej oraz całą resztę aby wszystkie zawody sportowe były koedukacyjne.
 • @pawel-and 09:45:25
  Wiekszosc (jesli nie wszystkie) tych zarzutow mozna odniesc do 'normalnej' olimpiady.

  Ja uwazam ze nie ma nic zlego w idei paraolimpiady.

  Zle jest wynaturzenie idei sportu jako takiej - czy to w karykaturze jaka stala sie olimpiada jedna albo druga. Gdyby Janek nie chcial wywolac (w tym wypadku bardzo szkodliwej) sensacji a zwyczajnie rzetelnie potraktowac swoich czytelnikow i temat z ktorym sie 'zmierzyl' to wzialby pod lupe takze "normalna" olimpiade ktora dzieli przywary swojej mniej sprawnej kolezanki i nie wlaczal do teksy glupich watkow w stylu 'kobiety sa w stosunku do mezczyzn niepelnosprawne' (cytat z pamieci wiec moglem przekrecic, sens jednak ten) i innych kwiatkow obliczonych na tania prowokacje.

  Ale najgorsze jest to ze Janek najpierw zle napisal i skonstruowal caly tekst (i o tym dobrze wie bo sam go usunal po czym ŁŁ go przywrocil przypadkowo - zreszta ten juz i tak zostal cache'owany w maszynach indeksujacych) a potem broni go w kolejnych wpisach (nieco juz sensowniejszych), ale do bledu (chocby czesciowo) sie nie przyzna.
  Te bledy ktore popelnil zaszkodza nie tylko jemu, nie tylko jego wyborcom, ale takze idei wolnosciowej - i podnoszone tu przez niektorych usprawiesliwianie ze trzeba krzewic 'prawde' i 'logike' za wszelka cene jest dosc zabawne.
  Co widac na wspomnianym pare postow wyzej portalu Lisa - i tego wlasnie oczywiscie trzeba bylo sie spodziewac.

  Twoje zas argumenty zawierajce slowo 'powinni' nie wydaja ci sie infantylne? Co jest wyznacznikiem tego co oni powinni? Uwazasz ze to sa dzieci, ktorym nalezy dawac dobre, dobrotliwe rady? A moze pozwol im - jak glosi idea wolnosciowa - wziasc los we wlasne rece i decydowac co powinni robic?
 • @diablisko 11:25:45
  źle się wyraziłem. masz rację.
 • @diablisko 11:25:45
  zgadzam się, że w tekście JKMa sporo błędów logicznych. Możnaby je pominąć , jeżeli zgodzimy się z ogólnym przesłaniem, ale dla przeciwników to pożywka.
  Pisze On np. że ułomni fizycznie powinni jak najbardziej organizowac sobie zawody sportowe ( choć ze sportem nie ma to nic wspólnego...?)
  Inni kalecy powinni to oglądać , bo to im pomoże, ale żadne środki przekazu nie powinny tego transmitować! To jak do cholery inwalidzi mają to zobaczyć ? Ogólnie ciężko takim ludziom mającym więcej wydatków niż pełnosprawni kopsnąć się do Londynu na weekend.
  No i o tych murzynach , mających zdominować europejczyków dlatego, że tam nie ma kasy na rehabilitację i takie duperele jak igrzyska dla kalek, to już demagogia .Jakaś tam korelacja może być, ale taka daleka, że skracanie tego do prostej zależnośći zakrawa na kpinę.
 • @bob marlej 12:06:04
  tak jak Ty dzielisz kobiety i mężczyzn tak "lewica" dzieli na pełno i niepełnosprawnych. Problem tylko w definicji - czy jak brakuje mi małego palca u nogi ( prawie zbyteczny) to już jestem niepełnosprawny czy nie itd. Ludzi wolnych od przesądów nie trzeba dzielić , ale pozwolić na wolne działanie. Jak ktoś chce - może grać nosem na fortepianie, ale niech nie ustanawia specjalnej konkurencji i nie żąda przeliczenia głosów wg wzoru - w szczególności za społeczne pieniądze.
 • Coraz mniej nadziei
  Coraz mniej mam nadziei na to,że JKM zostanie kiedyś prezydentem i ubolewam z tego powodu.Znowu walnął tekst wymagajacy użycia logicznego myślenia i zdystansowania się od nasuwajacych się ckliwo-sentymentalno-poprawnościowych schematów,które chcąc nie chcąc mamy wdrukowane. Panie Januszu,napisz Pan coś czasem "pod publiczkę",niech Cię tłumy pokochają,a potem będzie się je uczyć myślenia i czytania ze zrozumieniem.Mamy zbyt duże zaległości w tych kwestiach,żeby dało się je nadrobić na blogu.Żeby nie było-jestem inwalidką (Ruch.+Neur.) i nie znalazłam w tekście nic uwłaczającego.
 • @krnąbrna 18:07:49
  Droga, szanowna:
  "tłumy pokochają,a potem będzie się je uczyć myślenia i czytania ze zrozumieniem."
  Mylne założenie, tłum kocha za poprawność, za zasiłek, za rozrywkę, natychmiast przestaje kochać za rzucone mu wyzwania, za zabieranie mu czasu sprawami trudnymi podczas, gdy mógłby się w tym czasie bawić.
  "Mamy zbyt duże zaległości w tych kwestiach"
  Ale z własnej nieprzymuszonej woli, dlatego gdy Sędzia zasiądzie na Tronie i osądzi ich gnuśność - nie ujdą.
 • niepełno-sprytni
  Jak śmiesz miernoto dziennikarstwa polskiego urągać niepełnosprawnym, będąc sam niespełna rozumu? Jesteś głupszy od muszki, którą nosisz!!!
 • heh
  http://www.youtube.com/watch?v=XCfeJGmy3QE
 • @Koń Poranny 21:05:39
  Nie rozumiesz tekstów pisanych jasno i poprawnym językiem koniu Poroniony.
 • @ryś43 20:17:11
  Ryśki to mimo wszystko fajne chłopaki som.
 • @Koń Poranny 21:46:05
  Tyś chłopie jak nawet na konia zbyt durny. I świnia.
 • @Koń Poranny 21:19:24
  Jak można traktować cię inaczej niż tylko jak gnidę. Czepiłeś się kalekiej dziewczyny którą zacytował JKM a stwierdzającą iż artykuł JKM-a jej w żaden sposób nie dotknął - za to, że napisała słowo artykuł przez "ó". Tymczasem sam w nieco późniejszym wpisie do prawicowca 05.09.2012 21:46:05
  zacząłeś swój wpis bykami: "Yestety, lewizor włączam naprawdę rzadko, ..... Wypowiadam się tu tylko w kontekście "zdupconego" języka...
  Koń Poranny 05.09.2012 21:46:05
  Ty sam jesteś zdupcony i mam nadzieję, że wkrótce trafisz na włoską rzeźnię.
 • @canoe 22:23:12
  Przecież krypo indiańska JKM w całym swoim tekście ani raz nie wniósł pretensji pod adresem kalek! Tym samym nie ma co powtarzać Wilkowi. A swoją drogą czy p. Wilka ktoś przymuszał do zajmowania się tą urazową dyscypliną? Technika "fun"? - nie rozśmieszaj mnie tym dziadostwem! Ścigałeś się kiedyś po lesie na nartach? A z własnym synem? Z wnukiem już przegrywam. Zapytaj się p. Wilka czy czytał co JKM napisał i czy ma o to do niego pretensje. Pogoni cię na drzewo.
 • @bob marlej 10:14:30
  Na mój wpis bobie marleju: "Masz rację Bobek! Biegacz bez nóg może startować na paraolimpiadzie. Byłoby cudownie gdyby robił to za pieniądze swoje lub sponsorów. Podobnie z tobą. Z twoimi argumentami powinieneś brać udział w paradyskusjach. Takie sa organizowane w zakładach opieki . Toszek, Lubliniec, Kobierzyn, Tworki. Nie wiem gdzie wariatów leczą na Kaszubach. Zadzwoń do Ryżego to ci powie." - spłodziłeś odpowiedź :
  "Trochę kultury. Wiem, że gdybym przytaknął na te pierdoły korwinowskie, wzbudziłbym u Ciebie euforię i najprawdopodobniej erekcję. Niestety, nie uważam, że kobiety są niepełnosprawne i że są za głupie by głosować. Nie uważam też że paraolimpiada jest spiskiem lewicy by ludzie stali się kalekami. Więc tu trzymam się mocno, bo lubię prowokować.

  Teraz idź szybciutko do mamusi i powiedz, że jest za głupia i zakazujesz jej głosować. No i oczywiście jakiegoś niepełnosprawnego. Powiedz mu, że pod żadnym pozorem, nie może uczestniczyć w żadnych zawodach z udziałem zdrowej publiczności, bo być może napatrzą się na niego i stwierdzą, że od jutra chcą być kalekami.

  Żeby uświadomić wam jaki to absurd posłużę się przykładem: Apeluję do Janusza Korwin-Mikke by od dzisiaj zaprzestał udzielać wywiadów w TV, gdyż widzowie po występie JKM zaczynają się jąkać! Czyżby JKM przystąpił do misternego planu lewicy?
  nadużycie link skomentuj
  bob marlej 06.09.2012 10:14:30 "
  Z tego wynika że jesteś tu tylko po to by zaśmiecać i bałaganić. Zwyczajna menda na usługach bandy czworga. Korzystasz ze specyfiki tego blogu, że rozdzielone są kwestie i odpowiedzi do nich. Srał cię pies dupku.
 • @wiertarkaudarowa 21:45:37
  Będąc zmuszonym oglądać "senatora" Libickiego lecę zaraz po espumisan na powstrzymanie wiatrów i w pobliże ubikacji ze względu na rodzenie się innych odruchów. Nie dlatego że to biedny kaleka tylko dlatego że odbieram go jako szumowinę wleczoną przez swojego tatusia .Miałem okazję zapoznać się z jego wpisami na Prawicy.net. Obsrywał jak mógł Kaczyńskich wcześniejszych swoich dobroczyńców aby zapewnić sobie miejsce przy korycie z łaski PO. Ochojska - współczująca Korwinowi - z czego by żyła ta bida gdyby nie opieka państwa (moje podatki) i utrzymywanie jej wątpliwej działalności charytatywnej?
 • @antares 22:47:28
  Drogi Antaresie. Koń, który mówi, Ci tego nie powie, bo to żałosne, żeby poeta sam tłumaczył, co ma na myśli, więc ja spróbuję.

  Np. "yestety" to taki neologizm który jest przeciwieństwem "niestety", a "lewizor" dość dobrze oddaje polityczne odchylenie w jedną stronę reżimowych i koncesjonowanych stacji TV w Polsce i nie tylko. Zgodzisz się?


  Czasem brak Ci dystansu, a szkoda, bo byś się pośmiał zamiast złorzeczyć.
 • @Koń Poranny 00:55:20
  Siedzieć na blogach Korwina i marudzić to czasu Ci nie szkoda. Masz łeb największy ze wszystkich, więc się nadajesz.

  Mówię poważnie. Ale Cię przecież nie zmuszę To pozostaje liczyć na Philla. I Antaresa.
 • @Koń Poranny 01:31:03
  Twój uśmiech więcej mówi o Twoim poziomie motywacji niż czymkolwiek innym ("shifta" wciskać nie trzeba :-D), a korony tak na siłę wciśniętej może bym i nie zrzucił - władza demoralizuje. Ale sam nie chcę brać odpowiedzialności za "wydziały komunikacji" z jednej lub uwięzienie Polaków na własnych prywatnych drogach z drugiej strony.
 • @Koń Poranny 01:39:27
  Jeśli będziemy pracowali nad nimi metodycznie i dostatecznie długo, to nawet kolega Moher za 5 lat zostanie członkiem konklawe. Być może. A niemal na pewno, liberałem.

  Po za tym - nie rozbijaj prawicy!
 • @Koń Poranny 02:30:27
  Prawie każdy doktor w państwowym para-szpitalu staje się chcąc niechcąc takim dr Mengele.

  To o tym rozbijaniu też miało być zakończone buźką, ale już nie chciałem przesadzać. ("Nie przesadzam troszeczkę z tym Halleluyah?")
 • @Metzgerwein 01:43:55
  Oprócz komunikacji są jeszcze inne, np. ewidencja ludności - przykłady USA, Australii, Nowej Zelandii czy Wlk. Brytanii pokazują, że da się żyć (a nawet mieć tożsamość) bez dowodu osobistego i nawet wydawać paszporty. Ale do tego jednak jakaś ewidencja jest potrzebna. To jeszcze bym u siebie zaakceptował.

  Ale co z prawem autorskim? Patentowym? Wydłużyć, skrócić, znieść? Czy artysta da radę bez ZAiKSu?

  To wywód Korwina: kupuję stół, mogę nakupić drewna, zrobić 10 podobnych stołów, wystawić na allegro. Jeśli zapłacę podatki, to nie łamię prawa, bo stół jest mój, a jego (wy)twórca dostał zapłatę., a ja go kupiłem. Czy nie tak samo, jak kupiłem płytę CD?
 • @Metzgerwein 01:03:05
  Ciekawe. Czy znasz wszystkie gwary? Nie widzę większego sensu w rozmowach w szeroko reprezentowanym gronie ich używania. Zwłaszcza czegoś zajeżdżającego "młodym, wykształconym dupkiem z wielkiego miasta".
 • @Koń Poranny 01:31:03
  "Diablisku na widok emotikony to wręcz sierść na grzbiecie groźnie się jeży"

  wcale nie prawda. :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  ty 8=o
 • @Metzgerwein 03:01:59
  ciekawe czy antares uniesie sie honorem czy jednak pofolguje skrywanym ciagotom i przylaczy do wspolnego lizania dup.

  Ja deklaruje gotowosc - obiecuje czystosc i gladkosc z jednej a niespozyta energie z drugiej strony.
 • @Dziunio Trzymalski 17:02:01
  mozna tu zrobic jakas kariere o ktorej nie wiem? Uchylisz rabka...?

  Jesli chodzi o ekipe JKM "podsycaczy" i "palaczy" i "mieszaczy" to podobno widoki na kariere kiepskie, za to u nas sa ciagle wolne etaty - pensjonariuszy lawinowo przybywa w ostatnich czasach.
 • My o kozie on o wozie
  JKM jak zwykle mówi co myśli ale nie myśli co mówi i potem wmawia razem z jego zaślepionymi zwolennikami, że media manipulują jego wypowiedziami i w ogóle większość społeczeństwa to debile i go nie rozumieją. Co do paraolimpiady to jkm najwidoczniej nie wie kto to jest osoba niepełnosprawna, porównuję ich do kobiet z pryszczem na twarzy i do otyłych osób etc. Proponuję abyś związał sobie obydwie ręce za głową na tydzień i wtedy po części zobaczysz jak to jest nie mieć rąk, w nast tygodniu zawiąż sobie oczy na tydzień i spróbuj żyć. Może wtedy coś dotrze do tej zakutej pały. Osoba niepełnosprawna jak sama nazwa wskazuje jest osobą która sama nie może sobie radzić w codziennych sprawach i potrzebuje pomocy to chyba proste jak drut nawet przedszkolaki o tym wiedzą.

  No i na koniec cytat: "Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych"

  Czyli nie powinniśmy oglądać korwina bo nie jest ani piękny, ani zdrowy na umyśle, ani mądry. Silny też pewnie nie jest (niech wyciśnie 90kg na klatę) :) Aha no i się jąka, a jak on mówi z kim przystajesz takim sie stajesz no i ja nie chce się jąkać.
 • @antares 10:59:23
  Staram się poznać jak najwięcej języków i jak najwięcej ich gwar.

  W tym wypadku jest to tworzona ad hoc gra słów (a nawet półsłówek), która (przynajmniej do mnie) trafia i przemawia. Wielu pisarzy stosuje takie triki i bardzo mnie one bawią.
 • @Oxygenikus 17:56:02
  Jeśli nie jesteś niepełnosprawny, dlaczego czynisz się ich reprezentantem?

  Jeśli jesteś - zwracam honor.

  Masz rację co do reszty. Tym samym przyznajesz, że JKM też ją ma. Nie chcesz oglądać jąkałów w TV - masz prawo nie chcieć. JKM też ma prawo wyboru, co chce a czego nie chce oglądać w TV.

  Różnica polega na tym, że nie ma Międzynarodowego Komitetu Parawerbalnego, który jest wspólfinansowany przez różne państwowe organizacje, czyli w ostatecznym rozrachunku przymusowo przez podatnika (czyli Ciebie, JKMa i mnie), który by organizował Olimapiady Jąkałów.
 • @"celna" uwaga
  "Taka mała schizofrenia: JKM rzekomo "ubliżył" niepełnosprawnym, wnioskując, by w szkole zajęcia WF odbywali oddzielnie, ale jak się robi oddzielną para-olimpiadę, to wszystko OK?..." Trzeba być wybitnie głupim żeby nie widzieć różnicy między WFem a Igrzyskami. Rozumiem, że powinniśmy w takim razie wprowadzić na WFie również kategorie wagowe, żeby "rywalizacja" na WFie była sprawiedliwa. Tyle, ze WF to nie sa zawody sportowe. W szkole dzieci mają się nie tylko rozwijać intelektualnie i fizycznie, ale również uczyć chociażby szacunku do innych. No ale cóż, panowie z żenującym wąsem już tak widać mają.
 • inne spojrzenie na Paraolimpiadę
  http://dariuszloranty.nowyekran.pl/post/75151,o-paraolimpiadzie-i-nie-tylko

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930