Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1938 postów 2 komentarze

Blog Janusza Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke - Blog Janusza Korwin-Mikke

Pokłosie walenia cepem – czyli para-argumentacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy zawodniczka lżejsza z powodu braku części ręki nie ma przypadkiem PRZEWAGI nad kompletną?

Dyskusję o wczorajszym wpisie zacznijmy od zarzutu, że ja wyśmiewam się z inwalidów!!! Jest to absurd: inwalidzi w niczym mi nie przeszkadzają. Przeciwnie: powiedziałem, że ich wysiłki są godne podziwu!

Natomiast gromko potępiam tych, którzy zamiast pokazywać zakończoną właśnie Olimpiadę Sportów Umysłowych, Olimpiadę Szachową – czy choćby wyczyny chłopaków na motorach i rowerach, znane raczej tylko z ExtremeSports – nachalnie wwciskają nam tę para-olimpiadę. To są ci sami ludzie – powtarzam, którzy pokazują bezrobotnych, a nie mistrzów pracy, zboczeńców, a nie ludzi normalnych, narkomanów, bandytów, morderców... Ci ludzie wyłażą ze skóry, by Ludzkość była z roku na rok coraz głupsza i bardziej scherlała i zdegenerowana.

Co im się zresztą znakomicie udaje.

Nie jestem w stanie zrozumieć człowieka, który cieszy się, że Polacy zdobyli na Olimpiadzie 2 złote medale, a na para-olimpiadzie aż 10!!! Proszę samemu nad tym chwilę pomyśleć...

I uwzględnić, że - p.Henryk Martenka zapewne tego nie wie, ale na para-olimpiadzie rozdane zostaną 502 złote medale. Znacznie więcej, niż na Olimpiadzie.

A dla p.Natalii Partyki miałem ogromny szacunek – ale Ona startowała na normalnej Olimpiadzie. I ci para-sportowcy też powinni startować na normalnej. Np. szachowej.

Niestety: p.Partyka zepsuła swój image startując teraz na para-olimpiadzie. Może zrobiła to dla pieniędzy.. . Przy tym, ciekawe: nie wiem, czy brak jednej reki przeszkadza w grze? Bo mnie parę razy przy ping-pongu lewa ręka przeszkodziła... Przecież p.Oskar Pistorius nie był dopuszczany do normalnych zawodów, bo uważano, że sprężyny przy nogach dają Mu przewagę! Sądzę też, że zawodnik bez nóg na wózku wygrałby maraton z biegaczami...

Ale, idąc dalej, mam pytanie: jaka jest definicja „niepełnosprawności”? Czy zwykły chuderlak, nie mający szans na Olimpiadzie, może wziąć udział w para-olimpiadzie? Czy np. drużyna karzełków – tak po 120 cm - mogłaby wystartować na tej para-olimpiadzie np. grając w siatkówkę? Na jakiej wysokości byłaby siatka – i jakie byłyby stosowane przeliczniki?

Sadzę, że nie – nie mogłaby. Nie znam kryteriów, ale wydaje się, że na to by startować na para-olimpiadzie nie wystarczy być niepełnosprawnym ani nawet inwalidą: trzeba być kaleką.

Omówienie jest tu: https://theconversation.edu.au/explainer-what-is-classification-at-the-paralympics-9072

Może Państwo znajdziecie gdzieś szczegółowy regulamin tych zawodów...

Ale, oczywiście, PT Organizatorzy płacą – więc mają pełną dowolność w ustalaniu tych kryteriów.

A teraz mała antologia komentarzy. Często z replikami. Powtarzających się argumentów nie będę powtarzał:

{ChyzyRuj}: „I cóż sie dziwić tym max 2% poparcia dla Nowej Prawicy? Polityk powinien wiedzieć co można pisać a co nie.

Prywatnie to nawet zgadzam sie JKM , ale na boga czyś chlopie już całkiem oszalał?

Człowieku: myślisz, że jesteś sam? Prywatnie zgadza się ze mną ponad 50% ludzi. A {ChyżyRuj} za „opinię” uważa to, co zobaczy w TV. O, proszę:

A  ja tam lubię, gdy mogę przeczytać coś , z czym się zgadzam. JKM już dawno zrozumiał,ze w d...kracji nie ma szans na dojście do władzy, a startuje tylko po to, żeby utrzymywać w mobilizacji żelazny elektorat i zarobić na kolejnej książce". {prawi co więc}

Niestety: na książkach to ja nie zarabiam. Lecimy dalej:

"Nie, on jest ciągle normalny, natomiast ty zbliżasz się do szaleństwa poprawności socjalistycznego człowieka" {Phill}

"Zgadzam się! (tylko, że ja przeczytałem do końca...)" {qwertyuiop}

{ChyzyRuj} odpowiada: „Ja akurat mogę sobie pisać teksty nawet bardziej kontrowersyjne. JKM jest "szefem " partii politycznej i startuje w chyba każdych możliwych wyborach. W jego przypadku publikacja takiego tekstu to dowód (powiedzialbym glupoty ale trudno JKMa uwazac za glupca) chyba wlasnie szaleństwa. Sam sie przekonasz jak zaczną mu w rozmowach przypominać ten artykuł. Już widze te uśmiechnięte hieny " ale przecież sam pan uważa inwalidów za nieudaczników".

Odpowiadam pryncypialnie cytatem: „Polityk mówi to, co chcą usłyszeć ludzie. Mąż stanu powoduje, że ludzie zaczynają mówić, jak on”. Jeśli Polska ma przetrwać. Musimy zmienić sposób myślenia, narzucony Polakom przez Lewicę!!

Dziwię się i to wcale bardzo. Komentarze w stylu: jak ktoś pisze prawdę niech się nie dziwi, że nie dojdzie do władzy. Tak jakby napisać: jak ktoś uczciwie pracuje, to niech się nie dziwi, że nie jest przy kasie".

"Szczerze powiem podziwiam JKM za to, że nie zniży poziomu do gnid, które okłamując i grając na emocjach, tudzież obiecując synekury siedzą na stołku. Fakt, poza tym, że JKM jest o niebo inteligentniejszy od tej całej hołoty w sejmie i senacie, w ministerstwach, że o debilu jednym nie wspomnę co piastuje urząd, który zbyt wielkim szacunkiem darzę, co by nazwisko i urząd wspominać, to jest też JKM narcyzem i to mi przeszkadza. W wielu kwestiach się z JKM zgadzam, jest parę zgrzytów, co to zgody trudno będzie. Może nie zawsze ze względu na ostateczny kształt idei, ale o podłoże. Panie Januszu, jeżeli czyta Pan komentarze, szacunek za uczciwość i brak fałszu. Co nam z tego jeżeli kłamstwem i podstępem zdobędziemy laury. Ojciec Przedwieczny, Stwórca Wszechrzeczy na Sądzie zapyta: zaprzedałeś duszę Diabłu? Żeby raptem kilka srebrników capnąć? Dobre chęci miałeś? A dobrem chęciami całe Piekło wybrukowane". {dblada}

Dla mnie ten wpis jest jak powiew normalności, którą w tym debilnym świecie nie mam możliwości zbyt często pooddychać.

Dodam tylko od siebie, że w mojej paczce siatkarskiej, jak ktoś próbuje obniżyć wymagania np. obniżyć wysokość siatki to pojawiają się dwa rodzaje złośliwych komentarzy. 1) "To nie paraolimpiada" (efekt nachalnego promowania tego wydarzenia) 2) "Dziewczyny mają zajęcia w inny dzień"

Bowiem my, choć bebcony przegrywają wraz z wiekiem z siłą grawitacją, stawy niedomagają, ścięgna pobolewają itd. traktujemy nasze hobby po męsku. Jako wyzwanie i dążenie do doskonałości. Tak właśnie, 40- 50- cio latkowie dążą do doskonałości w sporcie choć dojść do niej z powodu biologii prawa nie mają. A jako wzór do naśladowania bierzemy pełnosprawnych, polskich siatkarzy.

I doprawdy nie pojmuję, jak można wnioskować z tego wpisu, który jest wyrazem wg mnie walki o wartości naszej zdychające cywilizacji,(...) O eksterminacji!?!?! O pogardzaniu niepełnosprawnym i jego trudem niepełnosprawnego!?!? Etc. Etc.

To już doprawdy szczyt, tylko nie wiem czego? Skurwysyństwa? Debilizmu? Złośliwości? Nadmiaru dobrego serca, które troszczy się o niepełnosprawnych i wyłącza przy tym niewielkich rozmiarów rozumek? Zakompleksienia? (...) {Uregas}

Dziękuję Panie Januszu za to, że jest Pan zaprzeczeniem skutecznego polityka! Dziękuję Panu za to, że niszczy Pan na każdym kroku, niemal każdą swoją wypowiedzią pracę setek działaczy i sympatyków Pana partii (w tym również moją)! Dziękuję Panu za to, że jest Pan podręcznikowym przykładem jak przegrać wybory i ośmieszyć idee wolnościowe! Dziękuję Panu za to, że pokazał mi Pan jak przegrywać wszystkie wybory przez 20 lat z rzędu! Naprawdę Panu dziękuję! Pokazał mi Pan jak nie należy postępować. Stał się Pan dla mnie antywzorcem... Dziękuję!” {Karol Sobiecki} – Ech – człowieku małej wiary...

"Panie Januszu... a przewrotnie powiem... Nasza cywilizacja ma się całkiem nieźle i wbrew ciągłemu gadaniu bzdur o kryzysie rozwija się szybko jak nigdy. Mam za to wrażenie, że z Panem jest dokładnie odwrotnie. O paraolimpiadzie przypomniał mi właśnie Pana tekst. I dobrze, niech niepełnosprawni też się rozwijają. To pokazuje siłę naszej cywilizacji... nawet tacy ludzie mają szansę się rozwijać, rywalizować itd. Z pożytkiem dla całego społeczeństwa. Stephena Hawkinga też by Pan przekreślił? Zapewne tak i w ten sposób zmarnowałby Pan ogromną szansę. Tak jak teraz marnuje Pan swój potencjał... szkoda, bo głosowałem na Pana kilka razy i trochę jestem zawiedziony. Ale wierzę, że to przejściowa słabość i życzę Panu, żeby wrócił Pan do dobrej formy i w końcu znalazł się w sejmie i samą swoją obecnością inspirował społeczeństwo. Tylko proszę... bez takich radykalizmów"... {aa2xa}

Niestety: mimo usportowienia kobiet 20-letnie pielęgniarki (na nich robiono badania) maja dziś siłę ucisku mniejszą, niż 50-letnie!! Głupota powszechna narasta, dzietność spada, upada wiara, narastają zabobony, zboczenia... To sytuacja Rzymu na kilka lat przed wkroczeniem Wizygotów.

Co do meritum: żadnych inwalidów nie przekreślam – ale gdyby p.prof.Stefan Hawking wystartował na para-olimpiadzie, to bym mógł tylko się śmiać. Natomiast gdyby wystartował na Olimpiadzie Brydżowej...

NIKT nie odpowiedział mi na argument: zawody biegaczy bez nóg to jak zawody w szachy dla debili. Dlaczego nie organizować takich zawodów – pytam?

Tymczasem ci bez nóg powinni grać w szachy, brydża, go – a debilne osiłki rzucać młotami, biegać... Na tym polega sport!!! By robić to, co można zrobić najlepiej – a nie korzystać z przeliczników. Tu pisze {prolet}: A gdyby tak w życiu zawodowym wprowadzić takie przeliczniki. No na przykład robię meble ale mam nieco przestarzałe maszyny ale stosując przeliczniki okazuje się że jak na „takie” warunki to robię doskonałe meble (…) oraz obowiązek wymiany mebli co cztery lata.”

Świetny tekst zgadzam się w całej rozciągłości z tezami, i niech się pan nie kryguje i nie usuwa go {e} Ze wstydem przyznaję: usunąłem – ale COŚ go przywróciło...

Ale rację ma {Metzgerwein} piszący p/t „Para pułapka

Próby trzeźwej oceny czegokolwiek "para" to zasadzka. A w państwie socjaldemokratycznym prawie wszystko jest "para". Komentarz do wszystkiego powinien być jeden, bo wchodzenie w ustanowione przez NICH szczegóły jest przyjęciem ICH zasad. Które są durne.

Np. komentarz do szkół integracyjnych powinien brzmieć: szkoły powinny być prywatne. Kropka. (Podobnie w/s lekcji religii, wychowania seksualnego czy liczby godzin w-f)

Komentarz polityka w/s sportu, olimpiad, paraolimpiad, PZPN, stadionów itp. powinien brzmieć: sport powinien być prywatną działalnością sportowców, zależną od liczby prywatnych dobrodziejów gotowych w nich zainwestować i prywatnych kibiców, gotowych zapłacić za wejście na mecz.

Nawet komentarz do istnienia pociągów i odsyłanie ich do lamusa, "bo dyliżansów też już nie ma"' prowadzi na manowce. PKP powinna być sprywatyzowana, pieniądze dla emerytów i tyle.

Wszystko inne jest pułapką.

{Przemysław Klinger} " Ale dzięki wam zapoznałem się z tym tekstem i pierwszy raz się dowiaduję, że na para-olimpiadzie przyznaje się medal nie za wynik, a za "przelicznik" od wyniku i stopnia niepełnosprawności. jak to nie jest PARANOJA to nie wiem co nią jest".

{Paweł Stanisławowicz Świokło} to w takim razie zróbmy przeliczniki na zwykłej Olimpiadzie. Bo np. jak ktoś ma dłuższe nogi, to biega szybciej od kogoś z krótszymi. A jak ktoś ma 215 cm wzrostu, to w siatkówce skoczy wyżej niż ten co ma 190”.

I to pokazuje różnicę między sportem – a nie-sportem!

{Kai Esz} „Pozostaje optować za JKM jako ministrem gospodarki i finansów oby się tylko publicznie nie wypowiadał bo to XIX wiek w najgorszym wydaniu”. Kiedy właśnie XIX wiek był okresem najszybszego rozwoju ludzkości!!!

{Paweł Wyrzykowski} JKM powinien być jednak zawężony wyłącznie do odbiorców, którzy mieli w szkole logikę.

{Waldek Ququ} Korwin po prostu i logicznie nazywa rzeczy po imieniu, a tu jakieś wielkie poruszenie mało-czarnych i mało-złych pro-bojowników o równe szanse dla wszystkich. A przecież godne życie to nie koniecznie medale na olimpiadzie. Para-olimpiada...

{pitu pitu}, ironicznie: „Równanie gościa bez nogi do debila to faktycznie żadne faux pas :)” - Aaaa – to niepełnosprawnych umysłowo można obrażać? Jak można w XXI wieku twierdzić, że debel jest kimś gorszym? A gdzie poprawność polityczna, Drogie PituPitu!???

(Tak nawiasem: dawniej do para-olimpiad dopuszczano debili itp. - mierząc im IQ. Po skandalu w Sydney - 10/12 hiszpańskich para-koszykarzy zrobiło ze siebie kretynów - zaprzestano).

{PituPitu} odpowiada {Arkadiusz Kościelniak}: Ale Korwin nikogo w tym tekście nie traktuje jak szmatę! Oś wywodu dotyczy pierwotnej idei sportu, czyli bycia najlepszym w jakiejś dyscyplinie, bez żadnej taryfy ulgowej. Sorry ale macie problem ze zrozumieniem w gruncie rzeczy prostego tekstu. :)

{Wojciech Małecki} Mikke ma po prostu rację. Nie p***doli sie i nie cacka. Wali prosto z mostu. Oczywiście ze nigdy nie wygra wyborów. Wygrają je wychuchane, wypacykowane, kłamliwe s***wysynki. Okrągły Stół musi zachować ciągłość. Czas na następną generację g**na okrągłostołowego.

{Maciej Czejen Jęczeń} dokładnie - Korwin działa NA SZKODĘ Nowej Prawicy. Gwarantuję wam, że kiedy odejdzie (w ten czy inny sposób, ale raczej łatwo go odciągnąć pewnie nie będzie), notowania partii wzrosną zdecydowanie o kilka oczek przynajmniej! a tak w ogóle- ktoś wie z czego ten pan się utrzymuje i skąd bierze na każdą swoją kampanię " 100.000zł z własnej kieszeni" jak sam to kiedyś powiedział...?"Skąd? Piszę - i za to mi płacą...

{Artur Bednarz} trzeźwo: "... tak rosną jak notowania UPR" …

Specjalny uśmiech ode mnie dla: {Julia Karolina Grigoriewna}: „Oj tam, on jest po prostu smutny, że nikt nie organizuje para-wyborów specjalnie dla partyj z poparciem poniżej 3%

oraz za slogan: „Nawet za Hitlera nie było para-olimpiad!”

Ktoś wyraził niewiarę, że zawodnik mógłby dokonać amputacji dla medalu.  Cóż - przykłady ludzi, którzy okebrać, są znane. W para-sporcie na razie przykładu nie znalazłem – ale coś podobnego:

(...) u zdrowych zawodników podnosi się ciśnienie, ale nie u zawodników z uszkodzeniem kręgosłupa. [By to więc osiągnąć] zawodnicy siadają na ostrych przedmiotach, ściskają jądra, powstrzymują mocz lub nawet łamią sobie palce młotkiem” - co powoduje wzrost sprawności o 10%.

http://www.bioedge.org/index.php/bioethics/bioethics_article/10220

http://theconversation.edu.au/doping-boosting-and-other-forms-of-cheating-at-the-paralympics-9228

{Stanislaw Żabiński} kiedyś myślałem inaczej i nadal nie zawsze akceptuję to w jaki sposób mówi JKM ale rację to on ma . Problemem człowieka jet to iż nie lubi on krytyki lubi słuchać coś poprawnego. Podobne odczucie mam gdy słucham Ayn Rand - kiedyś też odrzucałem to co mówiła lecz czas zmienia człowieka i patrze na świat inaczej przyjmuję krytykę nie jestem najlepszy i zgadzam sie z nią

{Michał Grochala} Panie Januszu, początkowo czytając tekst byłem zdegustowany, ale w miarę czytania i poznawania pańskiego toku myślowego przyznaję panu rację. Nie powinien Pan czuć się źle, ponieważ nie ma w nim nic niewłaściwego. Serdecznie pozdrawiam.

"w ogóle to JKM powinien chwalić to za pokazywanie przezwyciężania słabości a nie pójścia na łatwiznę, leżenia dupą do góry i oczekiwania pomocy" Jasne - tylko... ten para-sport jest ostro wspierany pieniędzmi podatników.

"Co Sz.P Janusz Korwin Mikke chciał osiągnąć pisząc takie coś? Rozumiem, że to element tej cudownej strategii marketingowej, tak?" Cóż – to się zobaczy!

Korwin - złoty medal za największą ilość porażek w wyborach :D"

Aby zmienić kraj, trzeba niektóre sprawy przemilczeć. Widzę, że JKM też jest jakimś tam elementem układu, co ma wiązać potencjalnie sensownych ludzi popieraniem siebie, a jednocześnie zapewniać sobie niewybieralność. Mamma mia, gorszej głupoty jak ten tekst nie słyszałem od dobrych dwóch godzin."

"Panie Januszu po części zgadzam się z tym tekstem ale na Boga - debile (a większość ludzi to idioci) wychwycą tylko to co chcą wychwycić a nie sens całego zdania. Niestety takie artykuły sprawiają, że cała moja i innych praca z roznoszeniem ulotek, organizowaniem spotkań i tłumaczeniem ludziom idei wolnorynkowych idzie za przeproszeniem psu w dupę." A dlaczego Pan nie powie, że gdy prezes partii wygłasza nudne tasiemcowe przemówienia - to wtedyPańska praca idzie psu w dupę?

"Jak ktoś czuje się urażony słowami, że wyborca zapomina - to poniża sam siebie, bo komentuje post osoby poniekąd genialnej politycznie, nie mając ŻADNEGO pojęcia o tym jak wygląda myślenie motłochu, który nigdy nie miał nic wspólnego z polityką/gospodarką, a wie wszystko najlepiej. Ten motłoch zapomina na co głosował w ostatnich wyborach, co dopiero mówić o zapamiętaniu konkretnych słów polityka.

Zgadzam się z Korwinem w pewnej kwestii - tak samo denerwuje go propagowanie wszelkiego rodzaju odchyleń/niepełnosprawności/debilizmu które to zakrzywiają obraz rozwoju cywilizacji i nawet postrzegania młodych na to, co chcieliby w życiu osiągnąć.

Widząc idiotę i złodzieja/niepełnosprawnego na rencie - sam będąc pełnosprawnym, który nie dość, że nie dostaje renty, jeszcze płaci horrendalny dochodowy – człowiek po prostu załamuje się na starcie, i to jest upadek cywilizacji, niestety.

Niepotrzebnie poruszane są kwestie, które bardzo ale to bardzo poróżniają nasze społeczeństwo, no ale może tak trzeba, żeby dotrzeć do ludzi, bo proszenie i ciągłe oświecanie w kwestii podatków nie daje żadnych rezultatów, motłoch kocha ZUS, dochodowy i wszelkie przejawy niewolnictwa, do którego nasze państwo zawędrowało już kilkadziesiąt lat temu."

A spointuje to trzeźwą uwaga z http://www.luikkerland.com/luikkerlog/2012/09/04/if-we%E2%80%99re-going-to-have-a-paralympics-why-not-games-for-able-bodied-mediocrity-who-want-to-have-a-go-anyway/

jeśli są Igrzyska dla inwalidów – to dlaczego nie ma ich dla przeciętniaków, którzy też chcieliby być w telewizorze, nie mają jednak szans na start na Olimpiadzie, a nie są inwalidami???

- i proszę jeszcze zerknąć na mój blog na http://korwin-mikke.pl

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Napisał Pan: "Nie jestem w stanie zrozumieć człowieka, który
  cieszy się, że Polacy zdobyli na Olimpiadzie 2 złote medale, a na para-olimpiadzie aż 10!!!"

  Jaki stąd wniosek p. Januszu?
  Rząd powinien okaleczyć resztę swoich niewolników jak kret dżdżownice aby mogli zabłysnąć na jakimś światowym forum?

  Szczęść Boże Myślącym
 • JKM
  fakt, że na para-olimpiadzie zajmiemy znacznie wyższe miejsce w klasyfikacji medalowej niż na prawdziwej olimpiadzie świadczy fatalnie o Polsce. Nikt tego głośno nie powie , zachwycając się, skądinąd ogromnym poswięceniem paraolimpijczyków.
  W sprawie Natalii Partyki nie ma Pan racji. Obie ręce poprawiaja balans ciała, a Pańskie porównanie siebie grającego w ping-ponga jest dosyć rzałosne. Sądzę, że Panu każdy fragment ciała w jakimś stopniu przeszkadza w tej grze.
  Zgadzam się natomiast, że Ona walcząc na normalnych igrzyskach zyskała ogromny szacunek i podziw dochodząc do ćwierćfinału? 1/8 ?
  Nawet 3 zdobyte złota para-olimpijskie nie są w stanie tego przebić.
 • Wreszcie jest co poczytać!
  O Boże! Dawno się tak nie bawiłem:) Co to by była za SMUTA gdyby zabrakło JKM. Tekst jest znakomity, problematyka, jak najbardziej, kompatybilna z całym frontem ideowym Nowej Prawicy. W tej całej obecnej papce jaką na co dzień jesteśmy karmieni Elity mają szanse wybrać COŚ, co sprawia, że stajemy się jeszcze bardziej normalni i niezłomni!
 • @JKM
  "Polityk mówi to, co chcą usłyszeć ludzie. Mąż stanu powoduje, że ludzie zaczynają mówić, jak on”. Jeśli Polska ma przetrwać. Musimy zmienić sposób myślenia, narzucony Polakom przez Lewicę!!"

  no racja, ale ty chcesz to czlowieku zmienic piszac takie teksty jak ten poprzedni o paraolimpiadzie? Ten juz jest lepszy, ale wiecej juz o tym nie pisz. Nie uczyni cie to mezem stanu.
 • @radamesss 08:08:22
  "problematyka, jak najbardziej, kompatybilna z całym frontem ideowym Nowej Prawicy."

  chyba z tylem ideowym a raczej z czarna dziura w tym tyle
 • JKM, ma całkowitą racje, popieram go!
  Dobrze napisał JKM, nie dziwi mnie, że część ludzi na niego psioczy, to socjaliści. Socjalista zawsze dyskutuje z faktami (nie mam namyśli faktów tvn). Obejrzyjcie film 300 spartan, a zrozumiecie.
 • JKM - jedyny normalny polityk!
  Widać, jak mocno wryła się w mózgi wielu osób propaganda socjalizmu. Zauważyłem, że najczęściej na JKM krzyczą właśnie patałachy, nieuki, idioci, głupki. Ta banda socjalistów, oszołomów, chce zmieniać prawa przyrody, fizyki, walczyć ze zmianami przyrody, z bobrami, które niszczą wały przeciwpowodziowe itp. Już jakiś czas temu socjaliści, którzy nie umieją logicznie rozumować znieśli matematykę na maturze, promując przedmioty humanistyczne. Socjaliści, gdy czegoś nie rozumieją to chcą to usunąć, zakazać, ot taka cecha idiotów. JKM ma absolutną rację!
 • Może to i słuszne
  Może to i słuszne co Pan Janusz napisał, tylko co z tego?

  Obraz jaki bardzo łatwo pokazać to:

  JKM
  - wyśmiewa się z niepełnosprawnych, nie pierwszy raz, przecież już była afera z dzieckiem na wózku.
  - wyśmiewa pana/pannę Grodzkie.
  - pokazuję się w towarzystwie łysych narodowców bijących Rosjan.
  - oczywiście wychwala system podatkowy trzeciej rzeszy. (ten argument ciągnie się za jkmem jak smród za bejem)

  Faszysta!!!

  Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, by wybitny polityk i mąż stanu dopuszczał się takich wpadek. Mam na myśli Ronalda Regana.

  Panie Januszu, przyszło nam żyć w demokracji i jeżeli chce Pan cokolwiek osiągnąć w wyborach niech Pan waży słowa.
 • @Autor
  "jeśli są Igrzyska dla inwalidów – to dlaczego nie ma ich dla przeciętniaków, którzy też chcieliby być w telewizorze, nie mają jednak szans na start na Olimpiadzie, a nie są inwalidami???"

  Widocznie przecietniaki sa na tyle przecietne ze im ta przecietnosc wystarczy i zadnej olimpiady nie chca bo jak by chcieli to by sbie zorganizowali, albo ktos by im zorganizowal. Jacys socjalisci pewnie, ale kij im w oko.

  Co do para - oczywiscie wazne jest ze sa te przeliczniki, oczywiscie wazne jest ze rozne rodzaje niepelnosprawnosci i stopnie roznie wplywaja na wyniki, ze sa oszustwa itd. - i to jest zaprzeczenie idei sportu. ALE nikt mi nie powie ze niepelnosprawy czlowiek przezwyciezajacy swoje slabosci (w takich warunkach jakie sa - niewazne) jest zaprzeczeniem idei sportu.

  W dodatku wszelkie te zastrzezenie w mniejszym lub wiekszym stopniu odnosza sie takze do wlasicwej olimpiady ktora jest nam duzo bardziej "wciskana" i te wlasnie uchybienia na tej olimpiadzie i ta wlasnie zamiana sportu w finansowe przedsiewziecie z udzialem chmicznie napedzanych cyborgow jest zaprzeczeniem idei sportu takze i takze podkopywaniem wartosci stojacych u podstaw naszej cywilizacji.

  Co do osi tekstu - ze socjalisci wciskaja nam te para by podkopywac wartosci naszej cywilizacji:
  1. nikt mi tego nie wciska, ale byc moze mam takie wrazenie bo tv nie ogladam - jesli sie myle to odszczekam
  2. ALE: sojalisci wciskaja mi DUZO WIECEJ DUZO WAZNIEJSZYCH RZECZY (chyba wiekszosc komentatorow wie o czym mowa) i NA TYM TRZEBA SIE SKUPIC niezaleznie czy chceta wygrac wybory, tylko propagowac idee (zasiac to ziarno, ktore juz powinno sotro kielkowac ale na razie chyba gleba za malo urodzajna) czy sobie podyskutowac.
 • JKM rządzi!
  i właśnie dlatego go lubię, i czytam w czasach hiperpoprawności politycznej.
  Partyka i Pistorius nie powinni startować na PARA, bo chcą uchodzić za pełnosprawnych startując na zwykłych igrzyskach. Jeśli uważam się za pełnosprawnego, to po co się pcham na zawody dla pełnosprawnych?
  Chodzi pewnie o kasę albo Związek każe się pokazać.
 • Cikawe czy dla niepełnosprwnych-szczerbatych
  jest konkurencja "loda", co? Kto wie?
  Bolszewia celowo tworzy takie "tematy" a potem udaje święte oburzenie, że niby ktoś się wyśmiewa z niepełnosprawnych. Już samo słowo "niepełnosprawny" jest kpiną z ich strony. Takich nieszczęśników przez całe wieki nazywało się kalekami. Nie dajcie się wciągać bolszewii w takie trywialne pułapki, proszę.
 • Wyjaśnienie
  To COŚ co przywróciło artykuł to byłem ja. System pokazał, że został on usunięty administracyjnie, a że żaden z adminów nie potwierdził celowej swojej ingerencji uznałem, że usunięcie musiało nastąpić w wyniku jakiegoś naszego błędu. Do głowy mi nie przyszło, że sam JKM mógł usunąć. Innego pewnie bym najpierw zapytał. A zatem przez nieporozumienie zadziałałem wbrew wtórnej woli autora (bo pierwotna było napisanie i opublikowanie).

  I myślę, że dobrze się stało mimo wszystko, bo kopie artykułu już wtedy krążyły w sieci.
 • @panMarek 09:43:00
  "Cikawe czy dla niepełnosprwnych-szczerbatych
  jest konkurencja "loda", co? Kto wie?"

  nie sciemniaj ze nie wiesz ;-)
 • Bucha cha cha
  http://vimeo.com/20196576
 • dosc ciekawe... co zrobicie bez pradu przez kilak miesiecy? ;-)
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ogromne-pekniecie-sloncu-zapowiedzia-wyjatkowego-konca-cyklu
 • Powtorze sie
  Panie Januszu nikt nie twierdzi, ze para-olimpiada to sport! Para-olimpiada to para-sport, to wszyscy wiedza. Pan tez, prawda?
 • to dobry temat, ale...
  ...ale na dyskusję w gimnazjum. Zadawanie "kontrowersyjnych" pytań w stylu, "czy zawodnik bez nogi nie ma może przewagi?", to właśnie poziom szóstej klasy.
  Z ostatniej ławki, nota bene.
 • @Łażący Łazarz 09:43:29
  Przepraszam całą redakcję, że posądziłem Was o cenzure prewencyjną. Zawsze podkreślałem ,że takowa na NE nie jest obecna. Zwąpiłem przez chwilę, gdyż na myśl mi nie przyszło ,że JKM może sam siebie ocenzurować.
  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/_czuje_sie_jak_swinia/1449
 • @Muni 11:39:24
  a właśnie - już w szkole zamiast zajmować mózgi schematami "myślowym" a właściwie odruchami - jak obecnie, powinno się rozważań takie kontrowersyjne tematy.
 • @JKM - o promowaniu nieudaczników
  Pan to kabaret powinien założyć, a nie marnować talent w polityce. No chyba, że taki był rozkaz.

  A tak w ogóle, to niech Pan nie mówi że nie powinno się pokazywać nieudaczników , bo Pana w ogóle już nie obaczymy !

  http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/422853_222209481211436_240269559_n.jpg
 • Zbiory rozłączne
  Zapewne słyszał Pan o zbiorach rozłącznych. Wśród Pana wyborców (potencjalnych) są ludzie, którzy w pełni zgadzają się z Pana poglądami gospodarczymi (a co może być ważniejsze?) a których zraża Pan takimi tekstami jak powyższy. Zagłosują na Pana tylko Ci, którzy zgadzają się z Panem WE WSZYSTKIM, również z tak nieistotnymi sprawami jak przeliczniki na paraolimpiadzie. I znów zamiast 15% zgadzających się w sprawach gospodarczych, w sprawach wizji państwa, zagłosuje na pana 3%, które będą się dodatkowo zgadzały z poglądami nt. murzynów, kalek i feministek. A 12% straci Pan pisząc rzeczy tak bzdurne. Gratulacje
 • @diablisko 08:52:41
  " (...) no racja, ale ty chcesz to czlowieku zmienic piszac takie teksty jak ten poprzedni o paraolimpiadzie? Ten juz jest lepszy, ale wiecej juz o tym nie pisz. "
  JKM chętnie przestanie pisać "takie" teksty, gdy tacy, jak TY przestaną pie*dolić takie farmazony. To właśnie chce zmienić.
 • @Kiraga 12:34:20
  jeśli ktoś się zgadza z gospodarczymi postulatami JKM - tzn. że myśli logicznie ( wbrew całemu szumowi informacyjnemu ) , a skoro tak - potrafi zauważyć logikę rozumowania dotyczącą niepełnosprawnych.
  Sorry , ale dla mnie przeliczanie kalectwa na punkty może mieć sens przy rencie, ale nie w sporcie. Zresztą wolna wola - za swoje pieniądze można sobie urządzać dowolne "zawody". Co zresztą wprost wynika z tekstu JKM.
 • Ja p***dole, co to ma znaczyc "powinni"
  Powinni grać w szachy a nie startować w paraolimpiadzie, ale powinni żeby co, bo nie bardzo rozumiem co by miało z tego pozytywnego wyniknąć. Ci sportowcy mogą być właśnie nadzieją na zmianę czegoś w naszym zgnuśniałym, tchórzowatym i konformistycznym społeczeństwie, którego słabość odbija się w poparciu dla silnego państwa. Oni biorą swój los we własne ręce, pokonują słabości, nie słuchają się jakiś kretynów, że jak nie masz nogi to sobie pograj w szachy. A medali zdobyli więcej niż olimpijczycy dlatego, że są to prawdziwi pasjonaci swoich dyscyplin, którzy są w stanie wiele dla nich poświęcić, również korzyści materialnych. Nie startują tam dla kasy, tylko z czystej pasji. Tak samo jest we wszystkich innych sportach nieolimpijskich, o których szczęśliwie nasze państwo zapomina i poza przymusowymi badaniami lekarskimi i paroma innymi formalnościami, za bardzo uprawiać nie przeszkadza. To na prawdę nie działa tak, że jak ktoś np waży 60 kg, więc jest "niepełnosprawnym" bokserem, to sobie myśli - skoro nie mam szans na miliony w zawodowym boksie, to pójdę lepiej pobiegać w maratonie. On chce uprawiać boks i będzie uprawiać boks, choćby wszystko i wszyscy stali mu na drodze. Tak powstaje chart ducha i wytrwałość niezbędna do tego, by zostać mistrzem, a nie poprzez nadzieję zostania wychwalanym w niebogłosy przodownikiem pracy, szerzącym chwałę "cywilizacji białego człowieka". Jeśli więc paraolimpiada cokolwiek propaguje, to tylko wartości, które powinni podzielać wszyscy wolnościowcy, zwolennicy minimalnego państwa, pragnący by pozwolono wreszcie działać ludziom na własną rękę. Poza tym w takim państwie chyba propagowanie czegokolwiek powinno być legalne, tylko rząd nie powinien się tym zajmować, telewizja powinna być prywatna, jak i wszystkie związki i kluby sportowe. Nic nie wspierać kasą podatników, ale i niczego nie utrudniać regulacjami.

  PS 1 Skąd mają się brać mistrzowie sportu, gdyby nie było zawodów juniorów i jakiegokolwiek zainteresowania nimi, co daje motywację do walki młodym sportowcom?
  PS 2 Jak by wyglądały nasze kobiety, gdyby jedynym sportem jaki uprawiają było obieranie ziemniaków na czas, czy patroszenie ryb? Prawdopodobnie wiele z nich przybrała by wygląd zbliżony do żony JKM, co być może złagodziło by jego kompleksy.
 • @Muharat 12:52:23
  "Jeśli więc paraolimpiada cokolwiek propaguje, to tylko wartości, które powinni podzielać wszyscy wolnościowcy, zwolennicy"
  Nie krzycz, nie jesteś u siebie.

  "ale i niczego nie utrudniać regulacjami."
  Ogarnij się. Paraolimpiada jest nimi naszpikowana.

  "co daje motywację do walki młodym sportowcom?"
  Własna ambicja, inicjatywa. Ale co może wiedzieć taki leming jak ty z puszką piwa przed TV

  "Jak by wyglądały nasze kobiety"
  Wasze na pewno nie obierałyby ziemniaków. Nie byłoby ich na nie stać
 • Niektórzy mówią, że temat kontrowersyjny
  Przecież nie można mówić (jak to niektórzy postulują) tylko o gospodarce. Bo, co tam można powiedzieć ponad to, że wolny rynek rozwiązuje niemal wszystkie problemy? Raczej niewiele.
  Przecież budując dom, musimy rozstrzygać setki drobnych problemów takich, choćby, jak kolor kontaktów i kształt abażurów, a nie tylko fundamenty, ściany i dach. Bo wszystko razem, stanowi całość. Tak samo JKM porusza wiele tematów, bo one stanowią całość, którą jest nasze życie.
 • @Kiraga 12:34:20
  proste jak w morde strzelil
 • @Mirek-S 12:44:33
  mirus, ja cie nie lubie dlatego ci nie pomoge, mecz sie dalej, ale nie porzucaj prob myslenia, w koncu trening raczej nie szkodzi,
 • @Marqus 12:52:10
  "jeśli ktoś się zgadza z gospodarczymi postulatami JKM - tzn. że myśli logicznie ( wbrew całemu szumowi informacyjnemu ) , a skoro tak - potrafi zauważyć logikę rozumowania dotyczącą niepełnosprawnych. "

  a ty znowu to samo co reszta blaznow polerujaca rysy na obliczu janka.

  Wedlug tych bzdur ktore tu zapodales, jak by umiejetnosc logicznego myslenia byla jednakowa u wszystkich, to u tych u ktorych by wystepowala implikowala by identyczne poglady i chuj strzelil roznorodnosc dzieki ktorej rozwoj. Jakies kolo chyba wychodzi, ale ty wiekszy mysliciel, sam wiec probuj lapac swoja wlasna dupe.
 • sezon ogorkowy minal, a tu prosze; ciagle trwa
  raczej nie dam wciagnac sie w ta dyskuje = typu czy organizowac biegi dla sportowcow bez nog...Ale

  zastanowilo mnie jedno wielkopomne odkrycie Tu, mianowicie; mlotem moze zucac tylko 'mlot'...A

  ja zawsze myslalem i nadal mysle, zeby zucac swietnie mlotem...to trzeba ten mlot czuc, zreszta zeby swietnie wykonywac swa profesje czy zawod, to tez ta profesje czy zawod trzeba czuc.

  PS. autor ubolewa tez nie tylko nad pieciolatkami, co to sa pokrzywdzeni, bo nie moga wystapic na ekranie...No

  to jest juz bolszewiizm czystej wody czyli; wszystkim po rowno...)))
 • @victor 13:27:20
  "raczej nie dam wciagnac sie w ta dyskuje"

  przeciez nikt cie nie wciaga. Sam sie udzielasz. Sam sie wciagasz. Uuuuu Uzalezniasz sie sam. Nikt ci w zyle nie daje, sam se dajesz.
 • @Mirek-S 13:07:29
  "Przecież budując dom, musimy rozstrzygać setki drobnych problemów takich, choćby, jak kolor kontaktów i kształt abażurów, a nie tylko fundamenty, ściany i dach. Bo wszystko razem, stanowi całość. Tak samo JKM porusza wiele tematów, bo one stanowią całość, którą jest nasze życie"

  wlasnie, i te kolory i ksztalty sa rownie wazne co poprawnosc projektu i profesjonalne postawienie scian nosnych.

  Idz se kolorki wybierac do przedszkola.

  A nam pozwol najpierw strzelic porzadny domek a potem martwic sie o pierdulki jak juz bedzie dach nad glowa i gdzie zima dupe ogrzac.
 • @diablisko 13:26:08
  nie denerwuj się bo Ci żyłka pęknie.
  Jak najbardziej dopuszczam różnorodność realizowaną za swoje pieniądze i to jest zakres gdzie nie chcę różnorodności.
  a dalej to już głupstwa piszesz bo tu nie mamy do czynienia z matematyką , np logicznie myślące dwie osoby mogą dojść do innych wniosków mając inne dane wejściowe.
 • Paraolimpiada - czyli upokarzanie człowieka
  Już był w historii taki gość, który kategoryzował ludzi na pod- i nadludzi. Tym podludziom kazał nosić opaski na ramieniu. Nie wolno kategoryzować ludzi na normalny i upośledzony. Nie wolno mówić, że ktoś jest niepełnoprawny tylko dlatego, że brakuje mu palca, nie ma zębów i nosi protezę, czy nie ma ręki albo nogi i też ma protezę. Tworzenie kategorii niepełnosprawnej i umieszczanie w niej ludzi powoduje, że ci ludzi traktowani są, jak małpy, jak zwierzęta. A teraz robi się cyrk i pokazuje, jak rywalizują ze sobą. To jest upokarzające dla tych, którzy w tym uczestniczą i tych, którzy to organizują. Nie wolno twierdzić, że ktoś jest upośledzony albo niepełnosprawny tylko dlatego, że nie umie czegoś zrobić! Człowiek nie może grać w lidze koszykówki NBA, bo jeździ na wózku inwalidzkim i jest określany, jako niepełnosprawny. Inny człowiek ma 168 cm wzrostu i może chodzić na własnych nogach i ruszać rękami i też jest niepełnosprawny, bo jest za niski do NBA? Ten na wózku inwalidzkim też jest za niski. Dlatego JKM ma rację w swoim rozumowaniu. Nie ma ludzi innej kategorii, nie ma niepełnosprawnych. Po prostu nie każdy nadaje się do pewnych rzeczy, ot prosta i naturalna logika. Socjaliści ludzi selekcjonują. Nie wolno ludzi kategoryzować, tylko dlatego, ze jakiemuś socjaliście się nie podobają!
 • @autor
  Wczoraj:

  " w społeczeństwie obowiązuje zasada: „Z kim przestajesz, takim się stajesz”, więc i oglądanie –.......... - wysiłków para-sportowców może przynieść - przejściowe, na szczęście - zaburzenia w motoryce!). Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinnismy ogladac ludzi zdrowych, pieknych, silnych, uczciwych, madrych - a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów ......"

  "....Kiedy kobieta ma pryszcz na twarzy – stara się nie wychodzić z mieszkania. Podobnie z inwalidami...."
  a dziś:
  "...Dyskusję o wczorajszym wpisie zacznijmy od zarzutu, że ja wyśmiewam się z inwalidów!!! Jest to absurd: inwalidzi w niczym mi nie przeszkadzają. Przeciwnie: powiedziałem, że ich wysiłki są godne podziwu!....."

  Poczułam wielką ulgę ,że jednak niepełnosprawni nie przeszkadzają naszemu małemu mistrzowi wiedzy tajemnej.
 • Z JKMa polityk żaden, publicysta to dobry i tak powinno się oceniać jego pismo,
  jako publicysty. Osobiście liczę że wyniknie sytuacja taka by prawica weszła do sejmu, a rządzić w demokracji raczej nie może.
  Co do postu to jest budzący pewne emocje.
  Paraolimpiada, dziś biegać może każdy chodźby nie miał nóg i jeżeli ktoś chce zawody mu zorganizować to nic mi do tego.
 • Polki są już na drugim miejscu pod względem dzietności na wyspach
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polki-rodza-na-Wyspach-rekordowa-liczbe-dzieci,wid,14500237,wiadomosc.html?ticaid=1f1d8
 • Kurde mać!
  Tak to jest, na dole w Partii ludzie zapierdzielają, a Pan korwin mikke ma w głębokim poważaniu nasz wysiłek i wydawane pieniądze, on tylko chce zarobić na swoich publikacjach i wszytko ok.

  Potem się dziwić że struktury wyglądają jak wyglądają i ludzie odchodzą, nie dziwię się.
  Ale JKM to ignorant i nic go to nie interesuje.

  Dziękujemy!
 • JKM - Sokrates polityki
  Przypominam wszystkim moją starą notkę, w której wyjaśniam dlaczego warto popierać JKM, mimo, że mówi prawdę, jest szczery i uczciwy, a nie manipuluje tak jak każdy skuteczny w demokracji polityk: http://gps65.salon24.pl/185389,jkm-sokrates-polityki

  JKM być może jest marnym dyplomatą, bo dyplomata powinien mówić mętnie, ogólnie, manipulacyjne, czasem powinien kłamać, przeinaczać czy zatajać fakty. Ale JKM nie aspiruje do bycia dyplomatą, tylko do bycia legislatorem, do tego by być członkiem władzy ustawodawczej, która tworzy prawo - a taki ktoś nie powinien być dyplomatą, ale człowiekiem mądrym, inteligentnym, wykształconym, szczerym, doświadczonym politycznie i prawdomównym, takim jakim jest JKM.

  Więc zarzuty, że jest kiepskim dyplomatą są bez sensu. W zawodzie polityka też istnieje specjalizacja. Zupełnie inne cechy charakteru i wiedzę powinien mieć sędzia, inne adwokat, inne legislator, inne premier czy minister, a jeszcze inne dyplomata. JKM idealnie nadaje się na legislatora!
 • @zadzior 09:16:27
  "Socjaliści, gdy czegoś nie rozumieją to chcą to usunąć, zakazać, ot taka cecha idiotów."
  Coś w tym musi być. Niektórzy np nie rozumieją, że sport uprawia się dla sportu, a nie po to, żeby żelastwo było przerzucone, piłka wbita do siatki, czy twarz przeciwnika rozbita. Do tego celu znacznie lepiej nadają się maszyny, więc równie dobrze należało by szydzić z tych najlepszych w tych sportach, dlatego że robią to w prymitywny sposób, sprzed epoki kamienia łupanego.

  "Już był w historii taki gość, który kategoryzował ludzi na pod- i nadludzi. Tym podludziom kazał nosić opaski na ramieniu."
  Między kazaniem a brakiem zakazywania jest jednak pewna różnica.

  "Nie wolno kategoryzować ludzi na normalny i upośledzony."
  Czyli nie wolno urządzać zawodów z podziałem na kategorie wagowe, albo sprzedawać ubezpieczeń, dzięki którym ktoś może dostać rentę jak stanie się kaleką? A co z zasadą chcącemu nie dzieje się krzywda?

  "Nie wolno ludzi kategoryzować, tylko dlatego, ze jakiemuś socjaliście się nie podobają!"
  Otóż to, należało by tylko jeszcze dodać, że dlatego że się podobają też nie. Mnie na przykład nie podobają się występy paraolimpijczyków, jak i wielu innych pełnosprawnych sportowców, z pochłaniającą miliardy z kieszeni podatników piłką nożną na czele. Ale guzik mnie obchodzi co kto za pomocą tych sportów "propaguje", czy propagował by gdybyśmy żyli w normalnym kraju, gdzie sportem i telewizją rządzi rynek. Nie znaczy to też, że chciałbym te miliardy przesunąć na jakieś bardziej cywilizowane sporty, tego po prostu robić nie wolno, zresztą nie chciał bym żyć z kradzionego. Chciałbym jednak pozostawić sobie możliwość bycia "dyskryminowanym", poprzez starty z limitem wagi. I choć wiem, że JKM nie zamierza mnie takiej możliwości pozbawić, to dziwię się dlaczego konserwatysta z takim zapałem pisze o swoich prywatnych upodobaniach, tym razem dotyczących sportu, skoro podstawową zasadą państwa jakie zamierza stworzyć jest to, że prywatne gusta i guściki przestaną być źródłem prawa. Jestem jednak też przekonany, że przeciętnemu wyborcy partii głównego nurtu szukającemu jakiejś alternatywy, do głowy nie przychodzi, że można nie być demokratą i nie zamierzać zmuszać innych do postępowania zgodnie z własnymi upodobaniami. Dlatego taki człowiek zrozumie ten tekst tak, jakby JKM chciał zabronić startów, czy przynajmniej pokazywania w telewizji tych wszystkich ogólnie pojętych niepełnosprawnych i stwierdzi, że lepiej jednak na niego nie głosować, bo w końcu gospodarka to nie wszystko.
 • @Muharat 17:42:05
  > Dlatego taki człowiek zrozumie ten tekst tak, jakby JKM chciał
  > zabronić startów, czy przynajmniej pokazywania w telewizji tych
  > wszystkich ogólnie pojętych niepełnosprawnych i stwierdzi, że lepiej
  > jednak na niego nie głosować, bo w końcu gospodarka to nie wszystko.

  No i dobrze, że taki na JKM-a nie zagłosuje. Lepiej by na niego zagłosowali ci, którzy go rozumieją, bo potem nie będą rozczarowani tym co zrobi będąc w parlamencie, zrozumieją sens i logikę prawa, które przygotuje. Lepiej mieć świadomy elektorat, a nie omamiony kłamstwami, manipulacją i sloganami, których polityk nigdy nie zrealizuje. Gdy się zostanie wybranym przez głupków trzeba głupio robić by poparcie utrzymać - i tak się w Polsce dzieje.
 • @Krystian Mokwa 16:36:12
  witamy, dziękujemy za wyrażenie opinii, a teraz żegnamy i proszę wypierdalać
 • JKM jest lemingiem!
  Zilustrowanie paraolimpiady przez autora, jest jak najbardziej trafne i logiczne.
  Argumenty pokazują, jakim nonsensem są tego typu imprezy a wiekszość negatywnych
  komentarzy jest dowodem na to, iż są autorstwa paramyślicieli i paralogików.

  Kilku komentatorów zauważyło jednak, że Korwin zapędził sam siebie w kozi róg i strzelił sobie w stopę.
  Jak to zrobił? spróbujmy się zastanowić...

  W sporcie zawodnicy usiłują poprawić swoją muskulaturę, wagę, nawet skład hemoglobiny (...))

  W polityce zawodnicy usiłują poprawić swój wizerunek, dbają o wymowę, ton głosu, ubiór, dobór słów oraz
  starają się nie zrazić sędziów (czyt. wyborców) kontrowersyjnymi wypowiedziami, gdyż Ci często mają
  inne skojarzenia usłyszanych słów a w wyborach demokratycznych, duża większość tychże
  wyborców jest paramyślcielami, czego dowodem są komentarze pod powyższym tekstem.

  Każdy polityk startujący w wyborach, wie że jego wyborcy w większości są debilami, nie znają się na polityce,
  ekonomii i ogólnie nie są specjalnie górnolotni. Wie jednak również to, że mają oni moc, która może dać im władzę.
  Mocą tą jest wrzucona do urny karteczka. Dlatego muszą zdobyć ich serca i umysły metodami sprzecznymi z własną logiką,
  jednak skutecznymi w panujących warunkach.

  Wygranie wyborów przez tak rozpoznawalną postać jak JKM, jest tak naprawdę banalnie proste, trzeba tylko podporządkować
  sie do reguł panujących w dyscyplinie o nazwie politykowanie...

  Pan Janusz dowodzi swoim zachowaniem (i pomijam tu już jego jąkanie się), że jest niepełnosprawnym politykiem
  chcącym startować z pełnosprawnymi politykami. Jego zachowanie jest sprzeczne z zasadami gwarantującymi
  wygranie wyścigu w panujących okolicznościach. Jestem pewien, że niewielu polityków organizuje tyle spotkań ze
  swoimi wyborcami co on oraz udziela się w takim stopniu w felietonach i blogach. Mimo tego jest sprinterem,
  który krótko przed metą zatrzymuje się, żeby zawiązać sznurówki. Działa wbrew logice, której jest wyznawcą.
  Oczywiście mogłby odwrócić kota ogonem i stwierdzić, że to on jest jedynym perłnosprawnym politykiem startującym
  z idiotami. Jeśli tak tak jest, to dlaczego od 20 lat nie udało mu się dostać do sejmu a tym idiotom notorycznie się to udaje?

  Jednym z wielu dowodów na to że JKM jest niepełnosprawnym politykiem jest fakt, że głosy które były potrzebne do rejestracji
  w komisii wyborczej przy ostatnich wyborach zostały dostarczone za "pieć dwunasta" i to pocztą (sic!).
  One powinny się tam znajdować na długo przed terminem i powinno ich być kilka tysięcy więcej niż jest wymagane!
  "Skomplikowany przelicznik" wykazał że Janusz Korwin-Mikke jest zbyt niepełnosprawny, by móc startować z resztą zawodników.
  Byćmoże jest to następstwo reguły - Z kim przestajesz, takim się stajesz. Przyglądając się współpracownikom Korwina, można odnieść
  wrażenie że są to jakieś silne przestraszone sieroty jak na przykład rzecznik prasowy KNP kulący się z przerażenia na jutjubowych filmach.

  Biorąc pod uwage powyższe stwierdzenia zapytam wprost.

  Czy Janusz Korwin-Mikke jest osobą, która dostała zlecenie od "sił wyższych" na unicestwienie głosów "wonościowców", czy też
  w całej swojej genialności jest poprostu zwykłym durniem?
 • Ton
  Pański docelowy elektorat to pieczołowicie opisane grono ludzi, którzy są w stanie przynajmniej po części pojąć zawiłości ekonomii, prawa i do tego wychwycić serię pańskich ryzykownych zagrań językowych, z których rozlicza pana mniejsza bądź większa rzesza krytykantów. O ile pańscy stali zwolennicy starają się czytać między wierszami i zdiagnozować co też nasz autor miał na myśli, to potencjalny niezaznajomiony z pana stylem wyborca, bez szczegółowych dociekań odwoła się do wyuczonych schematów postępowania w kwestii tępienia naruszeń politycznej poprawności i eksploduje świętym oburzeniem. Zamiast karkołomnych wygibasów językowych, obejmujących swoim zasięgiem całe zastępy ludzi, chyba lepiej byłoby uderzać w rozpoznawalne jednostki. Przecież ten cały medialny szum po krytyce Grodzkiego skoncentrował na panu uwagę i zapewne nawet część osób, które odcinały się od pana wypowiedzi, bądź starały się pozować na zdystansowane, w duchu były skłonne przyznać panu rację - w końcu ktoś wygarnął to co wielu leżało na wątrobach. Ale cóż z tego, skoro zaintrygowany, lecz przy tym zindoktrynowany do szpiku kości Jan Kowalski, pobieżnie lustruje pańskie zapiski i, jako że pomny swoich niedoskonałości, po części utożsamiając się z anonimowymi nieudacznikami, nie tylko się zraża, ale i obraża. Nie sugeruję tutaj jakieś diametralnej zmiany wizerunku, ale staranną selekcję pojedynczych celów, które będą po prostu zawzięcie atakowane i wyszydzane. Do tego na sztandarowych witrynach, wyczekujące zaintrygowanego Jana Kowalskiego, przyjaźniejsze oblicze JKM - starszego pana w muszce, który doskonale rozumie problemy Jana, wyłoży na stół garść praktycznych rozwiązań, poklepie po ramieniu i zapewni, że Kowalski da sobie radę.
 • @Tchayka 18:58:57
  niezaznajomiony z pana stylem wyborca, bez szczegółowych dociekań
  Dlatego czeba siać siać siać
 • @GPS.1965 18:14:09
  Nie sądzę, że trzeba być głupkiem, by nie chcieć likwidacji sportu "niepełnosprawnych". A postulaty gospodarcze i likwidację zbędnych przepisów jest w stanie poprzeć znacznie więcej niż 15%. Powtarzam, tu chodzi o mentalność ludzi przyzwyczajonych od pokoleń do niewoli. Ludzie (wcale nie głupcy, którzy wierzą w socjalizm, albo chamy, którzy świadomie go chcą) rozumują tak, że jak Giertych chce mundurków, to każe wszystkim chodzić w mundurkach, więc jak JKM nie chce szkół koedukacyjnych, to polikwiduje szkoły koedukacyjne.
 • @Muharat 20:43:53
  Gdy JKM mówi, że należy zlikwidować obowiązek szkolny, to przeciętnemu odbiorcy tej tezy wydaje się, że JKM jest przeciwnikiem edukacji i nauki, że chce zlikwidować szkoły. Gdy mówi o zniesieniu obowiązku ubezpieczeń społecznych, to pewnie chodzi mu o likwidację emerytur i rent. Gdy mówi o likwidacji obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa to znaczy, że jest przeciwnikiem zapinania pasów itd...

  Większość jego tez jest przeinaczana i źle rozumiana - dzieje się to i przez głupotę odbiorców i przez manipulację mediów. W takim stanie moim zdaniem słuszne jest to, że próbuje on prezentować swoje rozumowanie w wielu dziedzinach - to powoduje, że ktoś natknie się na jakąś tezę, zbulwersuje się nią, ale zechce problem zbadać dogłębnie, przeczyta dokładnie całość rozumowania JKM i postara się to zrozumieć. Jeśli zrozumie to rozumowanie o paraolimpiadach, to potem łatwiej zrozumie to o obowiązku szkolnym, emerytalnym czy pasach.

  JKM jest kontrowersyjny, bo jest weredykiem. To pewnie jemu osobiście w karierze politycznej przeszkadza, ale ogólnie dla polityki jest to bardzo pożyteczne. Być może plony jego działalności politycznej zbierzemy za kilka pokoleń - no i też dobrze!
 • @Marqus 12:27:31
  Słuszna uwaga; pewne tematy, gdy już przedyskutowane w szkole, nie powinny zawracać głów dorosłym i siwym ludziom.
  Bo to wygląda jak jakiś "Piotruś-Panizm".
 • @Kiraga 12:34:20
  Do tej pory pamiętam tekst w przeddzień wyborów, że powódź stulecia była dobra, bo się ludzie nie pozabijali w wypadkach drogowych...
  Naprawdę!
 • @
  Ludzie,ktrzy walczą ze swoimi ułomnościami i zamiast np narzekać na swój los,czy żebrać,biorą udział w rywalizacji sportowej zasługują na szacunek ,a nie kpiny i porównywanie ich do morderców,czy debili.

  Osoba,która nie ma ręki z pewnością ma o wiele trudniejszy start,niż ta pełnosprawna.Mój ojciec nie miał dwóch nóg,bo miał obcięte przez tramwaj i co niektorzy radzili mu,by żebrał pod kściołem,to może dobrzy ludzie pomogą.On nie żebrał skończył studia po wypadku i całkiem dobrze sobie radził w życiu,jeszcze pomagał innym,ale gdy chodził na protezach i obcierał tę połowę nóg,która mu pzoostała,to nikt poza nim nie znał tego bólu,kiedy pocił się w grubych wełnianych skarpetach,które musiał zakładać do protez,robionych wówczas w Szwecji,teraz są one inne z lekkich materiałów i pewnie znacznie wygodniejsze... Z kolei w zimie mógł znacznie łatwiej się przewrócić na śniegu,czy lodzie,niż człowiek z czuciem w swoim zdrowych nogach,który nie chodzi na protezach i nie podtrzymuje się za pomocą laski
  ---------------

  @Anna M 16:02

  Mam podobny odbiór do Pani:))

  Ci ludzie to fajterzy,to osoby,ktore ćwiczą po kilka lat,by osiągnąć sukces.Dzięki takiej olimpiadzie czują sie dowartościowani i potrzebni,a także mogą pokazać innym,iż człowiek bez ręki,czy bez nogi,albo np bez
  dwóch nóg,tak jak np w przypadku jednego z zawodników o imieniu Janusz(nie pamiętam nazwiska),któremu pociąg obciął nogi nie poddają się,nie narzekają,tylko walczą o swoje życie i marzenia i to jest piękne!!!

  Jestem pełna uznania dla nich,nie rozumiem jak można dowcipkować na ich temat.To jest wysoce w złym guście!

  Niektórzy piszą ,że nikogo nie obchodzą takie olimpiady,a ja myślę,że obchodzą i to wielu ludzi,bo ci Sportowcy przez wielkie S są miarą godności człowielka i mogą być tylko dobrym wzorem do naśladowania
 • Prekursorzy paraolimpiady
  http://www.youtube.com/watch?v=vFQfidAoBPQ
 • @diablisko 13:33:15
  Widać, że mieszkasz w przydzielonej komunalce. Gdy roztropny człowiek zamierza zbudować dom to ślęczy z architektem i omawia każdy szczegół . Mówi ilu ludzi, będzie mieszkać, w jakim są wieku, jakie mają upodobania. Ten robi projekt. Potem wspólnie się go weryfikuje. W trakcie budowy decyduje się o szczegółach. Wszystko razem z meblami nim się dom zasiedli. A i tak po roku czy dwóch wie się jaki należy zbudować następny. Dupę ogrzać to sobie możesz w kotłowni u kumpla.
 • @Karol Sobiecki 22:48:15
  Jakiś młody takiś głupi. Na starość będą cię pokazywać w cyrku.
 • @GPS.1965 21:29:14
  Chcę Ci Ci podziękować za wytrwałość i próby tłumaczenia iż JKM ma pełną rację gdy pisze to co pisze. Niestety ci krzykacze od sierżanta Anny M. począwszy do studenta chemii na ujocie Karola Sobieckiego to albo zatrudnieni w ABW pisacze tekstów zadaniowani na sianie zamętu na blogach JKM-a lub studenci wychowywani w klasach koedukacyjnych co powoduje że nie tylko na studiach ale i w godzinie śmierci będą chłopcami szukającymi piersi mamy gdyż z nich czerpią swoją moc i dorosłość. Z gówna chleba się nie zrobi. pozdrawiam.
 • @antares 00:07:49
  http://gps65.nowyekran.pl/post/70904,skad-sie-biora-komentarze
 • @Marqus 14:08:45
  "a dalej to już głupstwa piszesz bo tu nie mamy do czynienia z matematyką , np logicznie myślące dwie osoby mogą dojść do innych wniosków mając inne dane wejściowe."

  a to juz nie jest matematyka?

  piejesz o logice i slawisz lecz i u ciebie ona kuleje. Co potwierdza moja teze ze ktos moze myslec mniej logicznie od kogos lub nie zawsze tak samo logicznie co zazwyczaj, natomiast to co ty wymysliles o tym ze jak ktos juz mysli logicznie to zawsze tak samo jak inni 'logiczni' to jest wlasnie matematyka nie zycie.
 • @GPS.1965 18:14:09
  "Lepiej by na niego zagłosowali ci, którzy go rozumieją, bo potem nie będą rozczarowani tym co zrobi będąc w parlamencie, zrozumieją sens i logikę prawa, które przygotuje."

  Taaa... niech sobie przygotowuje i niech te 0.8% to rozumie a potem papiery do szuflady, do lozia spac i pomarzyc o tym ze byc moze za 200 lat ktos gdzies to wprowadzi, bo Janek z wami na pewno nie :-)
 • @Phill 19:47:03
  "niezaznajomiony z pana stylem wyborca, bez szczegółowych dociekań
  Dlatego czeba siać siać siać"

  dlatego siejesz, cytuje:

  "witamy, dziękujemy za wyrażenie opinii, a teraz żegnamy i proszę wypierdalać"

  :-) Nieprzecietny z ciebie debil.
 • @Muharat 20:43:53
  "Nie sądzę, że trzeba być głupkiem, by nie chcieć likwidacji sportu "niepełnosprawnych". A postulaty gospodarcze i likwidację zbędnych przepisów jest w stanie poprzeć znacznie więcej niż 15%."

  racja. Nie mozna bylo tak od razu?
 • @Karol Sobiecki 22:48:15
  "Dzień Pana odejścia będzie dniem jutrzenki wolności!"

  Nie przesadzaj. Janek zrobil duzo dobrego dla mysli wolnosciowej - chyba jedyna tak medialna osoba z tego kregu.

  Niestety ostatnio "odlecial" kompletnie.
 • @antares 23:55:02
  "Widać, że mieszkasz w przydzielonej komunalce"

  co ty mozesz clzowieku widziec zza tej szlifierki ktora non-stop polerujesz wizerunek Janka?

  "Gdy roztropny człowiek zamierza zbudować dom to ślęczy z architektem i omawia każdy szczegół . Mówi ilu ludzi, będzie mieszkać, w jakim są wieku, jakie mają upodobania. Ten robi projekt. Potem wspólnie się go weryfikuje. W trakcie budowy decyduje się o szczegółach. Wszystko razem z meblami nim się dom zasiedli. A i tak po roku czy dwóch wie się jaki należy zbudować następny. Dupę ogrzać to sobie możesz w kotłowni u kumpla."

  tak, z architektem omawia kolor firanek jak wspomnial gosc ktorego bronisz i wzor zaslon. :-) Dryfujesz chlopie z Jankiem i czepisz sie kazdej glupoty ktora obok ciebie przeplynie, kazdej przegnitej deski
 • Wyborcy JKM
  To, że nie posiada Pan nawet minimalnej empatii dla tych ludzi, można jeszcze jakoś zrozumieć. Nawet to, że nie potrafi Pan ugryźć się w język i nie mówić niektórych rzeczy, które słusznie spotkają się z ogromnym oburzeniem społeczeństwa też można jakoś zrozumieć, choć politykowi z Pana stażem nie powinno się to zdarzać. Ale to, że teraz Pana zwolennicy ślepo przyklaskują temu wpisowi już nie. Paradoksalnie to oni doprowadzają Pana do przegrywania w każdych wyborach. Bo przecież gdyby stwierdzili "no Panie Januszu, przegiął Pan, niepotrzebnie prowokuje" to być może przestałby Pan popełniać takie wpisy bo zrozumiałby że nie tylko nie ma przez nie szans zdobycia nowych wyborców, ale także może stracić starych. Ale oni wolą bezkrytycznie przyjmować każde Pana rewelacje, a później biadolić że JKM zdobył 2% głosów. I zamiast wypowiadać się tylko o tym, o czym ma Pan pojęcie - gospodarka, ekonomia, Pan pisze coś takiego. Po co. Żeby już zawsze pozostać planktonem politycznym?
 • Katastrofa. Korwin na starość nauczył się zmieniać kolor literek.
  To się będzie działo. Oj będzie.
 • @diablisko 03:44:51
  Jak kiedyś zbudujesz dom - będziesz wiedział co i jak. Na razie to ty siedzisz na tej przywołanej przegnitej desce. Popraw jakość klikania bo jest nieco kompromitująca. Tak jak rozpięty rozporek na spacerze z narzeczoną. ,
 • @GPS.1965 01:21:07
  Zajrzałem. Dziękuję. Będę zaglądał w przyszłości. Co to jest :"trajkarz"?
 • @antares 00:30:00
  http://gps65.nowyekran.pl/tag/4645,trikke
 • Korwin chyba ma trochę racji
  http://dariuszloranty.nowyekran.pl/post/75151,o-paraolimpiadzie-i-nie-tylko

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930